czwartek, 21 maja 2015

Życie bez glutenu – wykład w Szczecinie

Osoby z nietolerancją glutenu muszą przywiązywać dużą uwagę do składników jakich używają podczas sporządzania potraw. To, co dla innych jest właściwe, dla nich okazuje się być źródłem problemów zdrowotnych. Przejście na dietę bezglutenową bywa dla takich osób chwilowym koszmarem. Muszą nauczyć się gotować od nowa – nauczyć się gotować bez glutenu. Wytrwałość i skrupulatne przestrzeganie zasad diety bezglutenowej zmieniają ich samopoczucie i wygląd.

Dieta bezglutenowa zalecana jest nie tylko chorującym na celiakię, ale również w przypadku alergii pokarmowych, chorób autoimmunologicznych, hemoroidów, w leczeniu zakażeń pasożytami, bakteriami i wirusami, w drożdżycy jelita grubego, podczas chemioterapii, a także w celu zmniejszenia spektrum zaburzeń autystycznych.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na spotkanie z Agatą Radosh, specjalistką w zakresie odżywiania ze Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij po zdrowie w Poznaniu na program, który odbędzie się w sobotę 23 maja w Szczecinie, ul. Plac Mariacki 4 (wejście od ul. Farnej), od godz. 16.00.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! Zapisy: tel. 66 77 99 616
W programie bezglutenowa degustacja.
Wstęp bezpłatny.

Organizator: Klub Zdrowia ChSCh w Szczecinie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".