Przejdź do głównej zawartości

Terminarz

W roku 2019 Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia – Sięgnij Po Zdrowie planuje przeprowadzić w Poznaniu programy zdrowotnościowe i społeczne w następujących terminach:

19 I - Częste problemy skóry i najnowsze metody ich zwalczania
16 II - Samotny w tłumie. Samobójstwo – motywy i profilaktyka - odwołany
16 II - Uzdrawiająca moc miłości i zażyłości
16 III - Miłość ci wszystko wybaczy
13 IV - Od czego boli głowa - odwołany
11 V - O pomaganiu terapią poznawczo-behawioralną
1-2 VI - Weekend dla zdrowia
8 VI - Zaburzenia osobowości - czy to jest choroba?
14 IX - Pięć języków przepraszania
19 X - Nerka – nie tylko filtr

Klub Zdrowia:

22 I - Co mówimy, co słyszymy? – zasady skutecznej komunikacji
19 II - Porozumienie bez przemocy. Uszy żyrafy
19 III - Pasja – droga do spełnionego życia
16 IV - Wpływ stresu, negatywnych myśli i zachowań na powstawanie chorób
21 V - Tydzień Weganizmu – Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o krowach, kurach i rybach, ale baliście się zapytać 
11 VI - O języku, mowie i cnocie
17 IX - Jak uśpić męża, dziecko i siostrę
22 X - Styl życia i dieta a choroby nowotworowe


Programy antynikotynowe:
Osoby z terenu Poznania lub okolic zainteresowane terapią antynikotynową prosimy o kontakt:
e-mail: spzsz.poznan@gmail.com


Szkoła zdrowego gotowania:
10 IV - Podejmij gości po wegańsku

Warsztaty antystresowe:
29-30 IV - Skuteczne metody walki ze stresem – warsztaty
24-26 VI - Jak zachować spokój i radość pomimo trudności - warsztaty


Programy organizowane poza Poznaniem oraz przy udziale innych organizacji:

13 II - Uzdrawiająca moc miłości i zażyłości – wykład w Częstochowie
10 III - Rozkwitnij na wiosnę – spotkanie w Strykowie
12 III - Uzdrawiająca moc miłości i zażyłości – wykład w Chrzanowie
6 IV - Uzdrawiająca moc miłości i zażyłości – wykład w Gorzowie Wielkopolskim
14 IV - Uzdrawiająca moc miłości i zażyłości – wykład w Katowicach
18 IV - Uzdrawiająca moc miłości i zażyłości – wykład w Oświęcimiu
25 IV - Uzdrawiająca moc miłości i zażyłości – wykład w Bielsku-Białej
27-28 IV - Uzdrawiająca moc miłości i zażyłości – wykłady w Świebodzinie
19 V - Uzdrawiająca moc miłości i zażyłości – wykład w Zduńskiej Woli
21 V - Uzdrawiająca moc miłości i zażyłości – wykład w Andrychowie
2 X - Uzdrawiająca moc miłości i zażyłości – wykład w Czechowicach-Dziedzicach
8 X - Styl życia i dieta a choroby nowotworowe– wykład w Chrzanowie

Zobacz co zrealizowaliśmy w roku 2018 - tutaj

Skorzystaj z zaproszeń na wydarzenia umieszczone na naszej stronie na Facebook

Popularne posty

Depresja – jak ją wykryć i pokonać?

Depresja dotyka 14 proc. światowej populacji. Oto dziesięć kroków wspomagających walkę z tą chorobą.

Anna ma 36 lat. Żyje z mężem i dwójką dzieci. Jednak to, czego doświadcza każdego dnia, trudno nazwać życiem. Przez większość czasu jej myśli przepełniają strach i obawy. Nie ma ku temu wyraźnego powodu, mimo to strach jest stale obecny w jej życiu. Często jest spięta, wygląda mizernie, na ciągle przemęczoną. Czasami płacze bez powodu. Uśmiech i radość jej dzieci nie robią na niej wrażenia. Nocami nie może spać. „To straszne. Przerażające. Jestem zrozpaczona. Dłużej już tego nie zniosę — wyznała mi. — Nie mam ochoty nic robić. Nie mogę się do niczego zmobilizować. Nigdzie nie wychodzę. Nie chcę się z nikim spotykać. Ciągle tylko leżę, mimo że nie mogę spać. Nieustannie myślę tylko o swoich problemach. Zbrzydło mi jedzenie. Przez ostatnie tygodnie straciłam pięć kilo. Czasami myślę sobie, że najlepiej byłoby po prostu skończyć z tym koszmarem”.

Anna jest ofiarą depresji — najpowszechnie…

Z boreliozą można wygrać

Wywiad z Lilianną Frankowską, prezesem Stowarzyszenia Chorych na Boreliozę, którego misją jest pomagać wszystkim, którzy czują się zagubieni i samotni w swojej chorobie.

Agata Radosh: Chciałam porozmawiać o boreliozie, nazywaną też chorobą z Lyme. Maleńki pajęczak zmienia plany tysiącom ludzi, aby nie powiedzieć – niszczy je… Ale zacznijmy od tego, w jaki sposób dochodzi do zakażenia?

Lilianna Frankowska: Kleszcze z rodzaju Ixodens ricinus występujące w Polsce,możemy spotkać już nawet w piwnicach, a nie tylko lasach czy łąkach. Są nosicielami wielu patogenów (podobno 140). Jednym z nich są bakterie z rodzaju Borrelia burgdorferi, które bytują i namnażają się w jelitach tych kleszczy. Kiedy kleszcz żeruje na swoim żywicielu, krętki aktywują się i wraz ze śliną przenikają pod skórę człowieka. Przyjmuje się, że do zakażenia dochodzi od 24 do 48 godzin, ale z naszych doświadczeń wynika, że ten czas może być znacznie krótszy. Należy podkreślić, że kleszcze we wszystkich swoich stadiach roz…

Niebezpieczne owoce morza

Coraz częściej na polskich stołach goszczą frutti di mare, czyli mięczaki (małże, omułki, ostrygi, ślimaki, ośmiornice, kalmary) i skorupiaki (krewetki, kraby, homary, langusty). Dietetycy chwalą owoce morza ze względu na cenne wartości odżywcze, jednak ich spożywanie może wywołać zatrucia pokarmowe.
Spożywanie owoców morza staje się w Polsce coraz popularniejsze, a więc
i prawdopodobieństwo zatruć po ich spożyciu wzrasta. Większość zatruć wywołuje negatywne objawy neurologiczne lub ze strony układu pokarmowego. Niektóre mogą być śmiertelne dla człowieka — śmiertelność może sięgać 50 proc. przypadków.
Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, zatrucia są spowodowane zanieczyszczeniem środowiska życia tych stworzeń fekaliami ludzkimi, w których mogą być obecne bakterie z rodzaju Salmonella lub Clostridium. Po drugie, większość owoców morza to filtratory — działają jak bardzo wydajny filtr wody. Można to sprawdzić, wrzucając małża do akwarium, w którym dawno nie wymieniano wody (zielonka…

Superodżywianie, czyli o ludziach, którzy zapomnieli umrzeć

Nagranie wykładu Katarzyny Lewkowicz-Siejki pt.: "Superodżywianie, czyli o ludziach, którzy zapomnieli umrzeć​", który odbył się w kwietniu 2018 roku w Poznaniu w ramach działalności Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij Po Zdrowie.Mgr Katarzyna Lewkowicz-Siejka jest dziennikarką i promotorką zdrowego stylu życia; autorką wielu radiowych audycji medycznych oraz kilkudziesięciu publikacji prasowych i wykładów poświęconych współczesnym problemom zdrowotnym, dietoterapii oraz medycynie naturalnej opartej na naukowych badaniach.

Grzybica i jej zapobieganie

Czasem spotykamy przerażone osoby twierdzące, że są zakażone Candidą. Trzeba jednak wiedzieć, że każdy z nas (zdrowy czy chory) jest zakażony Candidą. Należy zadbać o to, by ten grzyb nie rozprzestrzenił się nadmiernie, by go nie było zbyt wiele.

Candida — rodzaj drożdżaków będący bardzo częstym pasożytem człowieka. Bytuje m.in. w jamie ustnej i pochwie. Główny gatunek to Candida albicans.

Grzybica zwykle zaczyna się w układzie pokarmowym, gdzie grzyby mają dobre warunki rozwoju. Zazwyczaj obecność wielu różnych bakterii hamuje ich nadmierny rozrost. Antybiotyki zabijają bakterie, ale nie szkodzą grzybom, które w ten sposób uzyskują doskonałe warunki rozwoju. Pacjent leczony antybiotykami musi zawsze zachować czujność i umieć interpretować objawy, które na początku wydają się zbyt drobne, by biegać z nimi do lekarza, ale zlekceważone mogą spowodować bardzo poważny problem później. Często wystarczy jedynie zmiana diety i unikanie zabronionych potraw.