poniedziałek, 18 kwietnia 2016

O boreliozie przed kamerami

Dnia 16 kwietnia 2016 roku w Stowarzyszeniu Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij po zdrowie odbył się wykład pana Rafała Reinfussa, prezesa Stowarzyszenia Chorych na Boreliozę. Wykład dotyczył zapobiegania, diagnozowania i radzenia sobie z boreliozą i chorobami odkleszczowymi.

Spotkanie odwiedziły reporterki Telewizji Kablowej Winogrady, Katarzyna Kajewska i Joanna Ostańska-Zamojska. Nagranie, które zrealizowały w trakcie wykładu można obejrzeć klikając na poniższy link: https://youtu.be/2AeUSqQiq3A

2 komentarze:

  1. Dziękuję za wszystkie informacje o boleriozie. Ja od pewnego czasu cierpię na różne dolegliwości - spadek nastroju zaczął się przed świętami wielkanocnymi, ataki lęków (lekarz przepisał mi antydepresant, którego na razie nie przyjmuję), bóle chodzące po całym ciele - po stawach, mięśniach, częste przeziębienie (właśnie mam 3 w przeciągu 6 tygodni), bolesność karku, ból wyglądający na węzły chłonne, ból kręgosłupa. Objawy pojawiają się i zanikają. I właśnie wczoraj moja przyjaciółka podpowiedziała, żebym zrobiła sobie testy na boreliozę.Zamierzam jutro je wykonać, ale mam pytanie, jak sobie poradzić z przeziębieniem i innymi dolegliwościami do czasu wyników. Bo przecież może okazać się, że to jednak nie borelioza (nie mam rumienia i nie zauważyłam, że mnie ukąsił kleszcz, choć to oczywiście o niczym nie świadczy). Czy mam brać zwykłe leki antygrypowe ? Czy jednak pójść do lekarza po jakiś antybiotyk (choć słyszałam, że źle zastosowany tylko uodparnia bakterie). Nie wiem co robić, a chciałabym do uzyskania wyników jakoś normalnie funkcjonować i nie zaszkodzić sobie pochopnymi działaniami.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".