Przejdź do głównej zawartości

Punkt Wsparcia Sięgnij Po Zdrowie

Oferujemy Państwu bezpłatne teleporady z obszaru zdrowia emocjonalnego, intelektualnego, fizycznego i duchowego możliwe przez telefon lub komunikatory Skype i Messenger.

Zdrowie emocjonalne: Utrzymanie zdrowia emocjonalnego wymaga monitorowania i odkrywania swoich myśli i uczuć, identyfikacji przeszkód dobrego samopoczucia i rozwiązywania problemów emocjonalnych, a jeśli to konieczne, korzystania z pomocy terapeuty. Obejmuje zaufanie, poczucie własnej wartości, samoakceptację, pewność siebie, opanowanie, a także umiejętność zachowania się wobec niepowodzeń i porażek.

Zdrowie intelektualne: Aktywny umysł jest niezbędną częścią zdrowia. Otwiera on na nowe pomysły, posiada zdolność analizowania, krytycznego myślenia, ma motywację do opanowania nowych umiejętności. Obejmuje ciągłe dążenie do zdobywania informacji i rozwoju intelektualnego, a także poczucie humoru.

Zdrowie fizyczne: Optymalne fizyczne zdrowie wymaga zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, unikania szkodliwych nawyków (nikotyny, narkotyków, alkoholu), odpowiedzialności wobec decyzji o seksie, uczenia się i rozpoznawania objawów choroby, regularnych medycznych i stomatologicznych badań kontrolnych oraz podejmowania kroków, aby zapobiegać wszelkim urazom.

Zdrowie duchowe: Zdrowie duchowe to zbiór przekonań przewodnich, zasad i wartości, które pomagają przejść przez życie, zwłaszcza w trudnych chwilach. Nie jest to przypisanie jakiejś konkretnej religii. Zorganizowane religijne życie pomaga wielu osobom rozwijać duchowe zdrowie i znaleźć nadzieję, sens i cel życia. Obejmuje zdolność do miłości, współczucia, przebaczenia, altruizmu i spełnienia.

UWAGA! Osoby pragnące skorzystać z teleporad i otrzymać wsparcie proszone są o wysłanie e-maila na adres punktwsparcia@adn.edu.pl zawierającego odpowiedzi na cztery poniższe pytania.
  1. Jak przedstawisz krótko swoją obecną sytuację?
  2. Interesuje mnie porada w zakresie (wybierz właściwe):
    1. nie radzę sobie ze stresem, depresją, negatywnymi emocjami,
    2. doświadczam przemocy,
    3. potrzebuję pomocy w relacjach małżeńskich,
    4. potrzebuję pomocy w wychowaniu dzieci,
    5. mam problem z uzależnieniem,
    6. pragnę poznać naturalne i domowe metody budowanie odporności i cofania chorób,
    7. pragnę kształtować prozdrowotne nawyki i otrzymać wsparcie dietetyczne,
    8. odczuwam lęk i strach,
    9. tracę wiarę w Boga.
  3. Czego oczekujesz od porady?
  4. Najlepszą dla mnie formą kontaktu z konsultantem będzie rozmowa poprzez (wybierz właściwe):
    1. telefon,
    2. Skype,
    3. Messenger.
WAŻNE!Po otrzymaniu zgłoszenia poprzez e-mail wyznaczony zostanie termin konsultacji na odległość. Odpowiemy w ciągu 3-5 dni na tyle zgłoszeń, na ile będzie to możliwe.

Organizator:Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia – Sięgnij Po Zdrowie
Współorganizator: Akademia Dobrych Nawyków

Nasi konsultanci: Anna Ożarek-Pęciak i Piotr Zawadzki

Anna Ożarek-Pęciak – właściciel firmy szkoleniowej ADN, trener, coach, dietetyk. Ukończyła Akademię Medyczną w Poznaniu – zdrowie publiczne, studia podyplomowe z dietetyki oraz psychologii zarządzania. Uzyskała certyfikat z zakresie coachingu i psychologii zarządzania Uniwersytetu Franklina, Terapii Zachowań oraz Psychoonkologii organizowane przez Ministerstwo Zdrowia. Ma 16-letnie doświadczenie w zakresie marketingu, sprzedaży i obsługi klienta. Od 12 lat zajmuje się organizacją i prowadzeniem szkoleń z zakresu komunikacji, zarządzania i obsługi, pacjenta/klienta. Realizuje szkolenia z zakresu: efektywnej komunikacji, obsługi pacjenta/klienta, kontroli stresu, pomocy w kryzysie, motywacji, coachingu, inteligencji emocjonalnej, rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z uzależnieniami, m.in. od papierosów i słodyczy oraz powrotu do zdrowia (wszystkie choroby cywilizacyjne, choroby z autoagresji). Prowadzi porady dietetyczne i terapię małżeńską. Przez kilka lat udzielała wsparcia emocjonalnego i dietetycznego oraz zachęcała do aktywnego stylu życia na turnusach zdrowotnych NEW START przy współpracy z lekarzem.

Piotr Zawadzki – pastor, terapeuta uzależnienia nikotynowego.

Informacje na stronach: www. adn.edu.pl i www.siegnijpozdrowie.org

W czasie pandemii koronawirusa spowodowanej przez COVID-19 życzymy Państwu
dużo zdrowia i pokoju serca.

Komentarze

Popularne posty

Niebezpieczne owoce morza

Coraz częściej na polskich stołach goszczą frutti di mare , czyli mięczaki (małże, omułki, ostrygi, ślimaki, ośmiornice, kalmary) i skorupiaki (krewetki, kraby, homary, langusty). Dietetycy chwalą owoce morza ze względu na cenne wartości odżywcze, jednak ich spożywanie może wywołać zatrucia pokarmowe. Spożywanie owoców morza staje się w Polsce coraz popularniejsze, a więc i prawdopodobieństwo zatruć po ich spożyciu wzrasta. Większość zatruć wywołuje negatywne objawy neurologiczne lub ze strony układu pokarmowego. Niektóre mogą być śmiertelne dla człowieka — śmiertelność może sięgać 50 proc. przypadków. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, zatrucia są spowodowane zanieczyszczeniem środowiska życia tych stworzeń fekaliami ludzkimi, w których mogą być obecne bakterie z rodzaju Salmonella lub Clostridium. Po drugie, większość owoców morza to filtratory — działają jak bardzo wydajny filtr wody. Można to sprawdzić, wrzucając małża do akwarium, w którym dawno nie wymieniano wody ...

Dieta Żydów - nagranie wykładu z Kielc

Na stronie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach ukazał się lutowy wykład Agaty Radosh poświęcony diecie Żydów. Zapraszamy do odsłuchania w serwisie YouTube!

O przaśnych chlebach, czyli podpłomykach i macach

W dawnych czasach chlebem nazywano cienki placek - z roztartych kamieniami ziaren, wody i odrobiny soli, wypiekany na rozgrzanych kamieniach. Taki, nazwijmy go dalej chleb, był przaśny (nie podlegał fermentacji) i dlatego określano go słowem "przaśnik". Słowianie takie pieczywo nazywali podpłomykami. Hindusi mówią o nim czapatti, Żydzi maca, a Indianie tortilla. Więc bez cienia wątpliwości rzec można, że chleby przeszłości posiadały zdecydowanie inną recepturę niż dzisiejsze chleby. Nie było w nich przede wszystkich ani drożdży, ani zakwasu. Świeże, przaśne pieczywo jest zdrowe, w przeciwieństwie do świeżego pieczywa na drożdżach czy zakwasie. Przaśne podpłomyki nie obciążają żołądka kwasem i fermentacją. Dziś, wzorem naszych prapradziadów możemy także spożywać przaśny, niekwaszony chleb. Najprostszy przepis na podpłomyki to: wziąć mąkę, wodę i trochę soli. Z tych składników zagnieść ciasto, dodając mąkę w takiej ilości, aby ciasto nie kleiło się do palców. Z kolei r...

Jedzmy podagrycznik!

Podagrycznik pospolity 🌿🌿 należy do rodziny selerowatych. W średniowiecznej Polsce sprzedawano jako warzywo na targowiskach. Dziś niektórzy chcieliby wykorzystać go np. do sałatki, ale nie mają pewności, czy zerwą właściwą roślinę, bowiem podagrycznik można pomylić z innymi chwastami. O ile podagrycznik jest chwastem jadalnym, podobnie wyglądają pewne chwasty niejadalne. Myślę, że nabrałam już wprawy w temacie i chcę przekazać podstawowych osiem wskazówek, które upewnią was, że zerwaliście na pewno podagrycznik. Roślina na rozgałęzione kłącze. Listki są pikowane. Podagrycznik posiada trzy grupy liści na łodyżce. Grupa górna ma trzy listki, dwie grupy dolne mają po dwa listki (zwłaszcza młode rośliny), ale mogą mieć także po trzy. Listki nie są ze sobą połączone. Łodyżka nie ma włosków, jest naga. Łodyżka na całej długości ma charakterystyczne wyżłobienie (rowek). Przekrój łodyżki jest trójkątny. Przecięta łodyżka ma charakterystyczny zapach. W zielu podagrycznika w...

Witamina B12 - fakty i mity

Nagranie wykładu dr. Romana Pawlaka z USA poświęconego kwestii zapobiegania niedoborom witaminy B12. Wykład odbył się dnia 20 lipca 2013 r. w Poznaniu, w ramach działalności Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia. W zdecydowanej większości przypadków okazuje się, że wiedza jaką posiadamy odnośnie witaminy B12 w świetle aktualnych doniesień naukowych jest nieprawdziwa. Niedobór witaminy B12 występuje dość powszechnie na całym świecie. W grupie osób narażonych na jej niedobór znajdują się miedzy innymi weganie (ludzie, którzy nie spożywają mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego), laktoowowegetarianie (osoby, które nie spożywają produktów mięsnych, ale włączają do diety produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak mleko, przetwory mleczne i jajka), osoby po 50 roku życia, niezależnie od ich diety, osoby, które poddały się operacji żołądka lub którym wycięto dolną część jelita cienkiego, a także osoby chorujące na AIDS. Inni, w tym np. osoby chorujące na cukrzycę, a także każ...