środa, 15 kwietnia 2015

Pokój na końcu korytarza – uwolnienie (cz. 2)

Na poprzednim spotkaniu zdefiniowaliśmy czym jest duch człowieka, określiliśmy czym objawia się choroba ducha oraz odpowiedzieliśmy na pytanie, kto może go ostatecznie uzdrowić. Pora, aby znaleźć odpowiedź na pytanie "JAK... może się to stać?".

Na odrębnych przykładach Karol Szymański postara się zilustrować dwie różne postawy, jakie ludzie przyjmują po usłyszeniu diagnozy. Pierwsza, oczywista i właściwa, to uparte dążenie do uzdrowienia i osiągnięcia stanu równowagi, tzw. homeostazy, oraz druga, niewytłumaczalna, aczkolwiek wcale nie odosobniona, to ucieczka w tzw. wyparcie. Skąd biorą się próby takiego rozwiązania problemu? Jak Chrystus radzi sobie z naszą niechęcią do uwolnienia?

Wykład "Pokój na końcu korytarza - uwolnienie" jest kontynuacją serii Biblia a zdrowie. Odbędzie się dnia 26 kwietnia o godz. 18 przy Zeylanda 11 w Poznaniu. Wstęp bezpłatny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".