środa, 4 marca 2015

Cukier, sól, tłuszcz - naga prawda w książce Moss'a

Przebrnęłam przez... czerwoną cegłę. Tak mówię o liczącej ponad 400 stron, rewelacyjnej książce dziennikarza śledczego Michaela Moss'a, która prezentuje drobiazgowe i wnikliwe badania nad powstawaniem produktów, a także przedstawia cele i metody, którymi kierują się najwięksi producenci żywności. Książka "Cukier, sól, tłuszcz - jak uzależniają nas koncerny spożywcze", to naga prawda o trzech składnikach diety, od których miliony są uzależnieni. Najwięksi producenci żywności wykorzystują te uzależniające właściwości cukru, soli i tłuszczu, oferując konsumentom kuszące produkty jak najmniejszym kosztem. Moss otwiera Czytelnikom oczy na manipulacje stojące za produkcją wysoko przetworzonej żywności, mające tylko jeden cel: największy zysk!

Lektura książki pomaga spojrzeć na zagadnienie współczesnych zwyczajów żywieniowych z innej perspektywy. Tym, którzy jeszcze naiwnie wierzą w reklamę, uświadamia, co rządzi konkurencyjnym rynkiem.

Jaka jest rola wielkich korporacji w promowaniu hiperkonsumpcyjnego stylu życia? Jak wywołuje się uczucie łaknienia? Dlaczego pożądanie góruje nad rozsądkiem? Co skłania ludzi do jedzenia ponad miarę? Dlaczego przekąski i dania gotowe to jedzenie, które należy omijać w trosce o zdrowie? Na ile państwo interesuje zdrowie jego mieszkańców? - To tylko niektóre zagadnienia poruszane w książce.

Książka "Cukier, sól, tłuszcz - jak uzależniają nas koncerny spożywcze" została wydana przez wydawnictwo Galaktyka.

AR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".