czwartek, 8 maja 2014

Idź na całość – żyj psycho-fizycznie-duchowo

Żyjemy w czasach konsumpcyjnego dobrobytu. Mamy różne pomysły na osiągnięcie szczęście. Wszelkie formy spędzania wolnego czasu i sklepy obfitujące w wymarzone towary z jednej strony, a z drugiej w galopującym tempie przybywającą ilość osób dotkniętych depresją, stresem czy otyłością. Większość chorób bierze się z braku wiedzy lub ignorowania zasad dotyczących tego, czym wypełnić głowy, serca i żołądki. W zakresie odżywiania ustalenie zasad zdrowego rozsądku nie jest wcale skomplikowane.

Podstawowym celem odżywiania jest utrzymanie ciała i umysłu w jak najlepszej kondycji. W przypadku chrześcijan służy to lepszemu poznaniu Stwórcy i Jego woli dla człowieka. Czy zatem styl życia i dieta mogą mieć wpływ na zdrowie duchowe? Okazuje się, że tak, bo "jesteś tym, co jesz". Ap. Paweł zachęca, aby nasz Duch, dusza i ciało były bez nagany.

Jak osiągnąć taki stan psycho-fizyczno-duchowej równowagi? O tym w wykładzie mgr Aliny Ciupy podczas spotkania Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia Sięgnij po zdrowie, które odbędzie się 17 maja o godz. 18. przy Zeylanda 11 w Poznaniu. Wstęp wolny. Po wykładzie będzie miał miejsce poczęstunek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".