czwartek, 8 maja 2014

Lekarstwo na choroby układu krążenia

Choroby serca nazywane są największym zabójcą, ponieważ są najczęstszą przyczyną śmierci w większości państw zachodnich. Główną ich przyczyną jest miażdżyca tętnic wieńcowych.

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne (PTK) za najważniejsze czynniki ryzyka chorób serca uważa te związane ze stylem życia, a mianowicie: palenie papierosów, dietę obfitującą w kalorie i tłuszcze zwierzęce, czynniki fizjologiczne i biochemiczne, podwyższone stężenie cholesterolu LDL, podwyższone stężenie trójglicerydów, hiperglikemię lub cukrzycę oraz zwiększone stężenie homocysteiny. Czynniki stylu życia uważane są za modyfikowalne. PTK za czynniki nie poddające się modyfikacji uważa: wiek powyżej 45 lat u mężczyzn i 55 lat u kobiet, przedwczesną menopauzę oraz chorobę innych tętnic (kończyn dolnych, mózgu) na tle miażdżycowym.

Chociaż na większość w/w czynników każdy z nas ma wpływ, to nadal tylko nieliczna część społeczeństwa wdraża w życie zasady profilaktyki kardiologicznej. Zdecydowanie wolimy żyć chwilą i nie myśleć o konsekwencjach, jakie przyniesie zły styl życia. A przecież na zdrową starość pracuje się od wczesnej młodości.

Chcesz poznać najlepsze lekarstwo na choroby układu krążenia? Przyjdź na kolejny wykład Agaty Radosh z serii Biblia a zdrowie, który odbędzie się 18 maja o godz. 18. Przy Zeylanda 11 w Poznaniu. Wstęp wolny.

Organizator:
Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia Sięgnij po zdrowie

1 komentarz:

  1. Rzeczywiście - choroby układu krążenia są bardzo groźne, dlatego powinniśmy robić wszystko, aby ich uniknąć. Tak jak napisałeś, palenie papierosów i wysokokaloryczna dieta to czynniki, które mogą powodować choroby układu krążenia, dlatego powinniśmy unikać papierosów oraz wprowadzić dietę bogatą w witaminy i składniki odżywcze, bez zbędnych tłuszczy zwierzęcych i nadmiaru kalorii.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".