niedziela, 10 stycznia 2016

Dzień Wegetarian – zobacz, czym żyje świat!

"Nie można nikogo nakłonić do zmiany. Każdy z nas pilnuje własnej furtki do zmian, która otwiera się tylko od wewnątrz".

Z okazji przypadającego jutro Dnia Wegetarian zamieszczamy na blogu film, w którym dokumentaliści z pomocą specjalistów szukają recepty na idealną dietę, która zapewniałaby zdrowie, a także była jak najmniej szkodliwa dla środowiska. Przedstawiają prace profesora T. Colina Campbella, szukającego związków między spożywanymi pokarmami a chorobami, a także badania dr. Caldwella Esselstyna. Dr Gidon Eshel, przekonuje, że na ziemską atmosferę ma wpływ rodzaj ludzkiej diety. W filmie "Przejadanie Ziemi" naukowcy i lekarze zachęcają widzów do przestrzegania dobrych nawyków żywieniowych.

Jest takie powiedzenie, że szczęście sprzyja przygotowanym, czyli gdy chodzi o pomyślność, nie ma co liczyć na przychylny los, ale trzeba zająć się sprawą; podejmować właściwe decyzje. A ponieważ prawidłowe przygotowanie przeciwdziała porażce, wierzymy, że po oglądnięciu tego filmu, widz będzie lepiej przygotowany na dokonywanie wyborów, które sprzyjają jego osobistemu dobru, jak i dobru naszej planety.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".