Przejdź do głównej zawartości

Uzdrawiająca moc miłości i zażyłości


Nagranie wykładu Agaty Radosh pt.: "Uzdrawiająca moc miłości i zażyłości", który odbył się w lutym 2019 roku w Poznaniu w ramach działalności Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij Po Zdrowie.Agata Radosh – specjalista ds. odżywiania, promotor zdrowia, pedagog, prezes Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij Po Zdrowie, autorka książki pt. "Sięgnij po zdrowie 1".

"Od lat korzystamy z wiedzy, doświadczenia, energii i chęci dzielenia się wszystkim, co w temacie zdrowia dać nam może Agata Radosh. Jest naszym przewodnikiem, jedną z tych osób, od których warto się uczyć, jak żyć zdrowo. Dzięki takim ludziom jak Agata odkrywamy, że nasze zdrowie jest w naszych własnych rękach. To przekaz bezcenny. Jednak dziś Agata jakby odwraca się od głoszonej przez siebie dotychczas tezy. Dziś mówi nam, że nasze zdrowie nie jest w naszych rękach. Jak to? O co chodzi? Dziś Agata mówi nam: nasze zdrowie jest w naszych sercach!

Możemy nie palić papierosów, zdrowo się odżywiać, uprawiać ćwiczenia fizyczne, spać siedem godzin dziennie itd. Jednak to nie wystarczy, by zachować zdrowie. Każdy z nas to wie, czuje gdzieś pod skórą. Mamy gdzieś w głębi świadomości to przeświadczenie, że jest coś jeszcze, co jest ważne. Coś więcej, ten "piąty element". Wiedziała to i czuła od dawna także Agata. Ale w końcu pewien impuls uświadomił jej tę prawdę w całej okazałości. Wyniósł ją na powierzchnię. W końcu tę prawdę wyraziła. I to w piękny sposób, przekuwając uniwersalne głębokie uczucie każdego człowieka na język czytelnego przekazu popartego naukowymi faktami. Agata mówi nam: gdybyśmy jedynie dbali o to, co jemy, co pijemy, czy ćwiczymy i czy przestrzegamy innych rygoryzmów zdrowotnych, a miłości byśmy nie doświadczali, nie pomoże nam to dożyć zdrowo późnej starości.

Czy to herezja? Czy to odwrót od dotychczasowego podejścia? Nic z tych rzeczy! To uzupełnienie wszystkiego, co było dotąd. Doskonałe uzupełnienie! Dziś Agata mówi nam: uczyłam Was przez lata, jak zdrowo żyć, co i jak robić, aby zdrowie zachować, a w przypadku choroby je przywrócić. A dziś przekazuję Wam największą tajemnicę – wszystko to, o czym mówiłam dotąd, jest warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym. Najważniejsza we wszystkim jest miłość. Ona jest ponad wszystkim! Ona jest spójnią tego wszystkiego. Bez niej całe zdrowe życie jest puste, mechaniczne i po prostu nieludzkie. Miłość nadaje sens wszystkiemu, wszystko kształtuje, a równocześnie wzmacnia i uskrzydla. Nie brak wręcz sytuacji, w których miłość sama wystarcza do ozdrowienia. To są cuda. I to są piękne cuda! Świadczą o potędze miłości.

O tym dowiecie się w ostatnim wykładzie Agaty Radosh. Zapraszam. Posłuchajcie. Warto. Pięknie, odkrywczo, świeżo o czymś, co istniało zawsze i co jest najważniejsze".

Leszek Kubica
czasnazdrowe.pl

Komentarze

 1. Wykład o wartościach jakże oczywistych, a jednak często niezauważanych w dzisiejszym mocno pędzącym świecie. Zachęcamy, by posłuchać tych naukowych interpretacji i wniosków z przeprowadzonych badań nad teoretycznie ulotną miłością, jej wpływie na szeroko pojęte zdrowie, o mocy czerpanej z pozytywnych relacji międzyludzkich. Kto wysłucha, na pewno będzie  miał o czym rozmyślać, a przynajmniej rozmawiać...Kasia i Mariusz


  OdpowiedzUsuń
 2. Lidia Starzykiewicz1 maja 2019 11:17

  Uczestniczyłam w wykładzie p. Agaty Radosh pt."Uzdrawiająca moc miłości i zażyłości".  Wszystkie dotad znane mi wyklady p. Agaty wniosly w moje zycie cos nowego, ale  ten wykład byl dla mnie bardzo osobisty. Dotknął moich odczuc emocjonalnych , fizycznych i duchowych z calego zycia. Moje zycie bylo pasmem roznych traumatycznych zdarzen. Wyklad uswiadomil mi, jak bardzo brak milosci, zazylosci i wsparcia przyczynil sie do nadwatlonego stanu mojego zdrowia emocjonalnego, duchowego i fizycznego, ale pomogl mi rowniez dostrzec to, czego nie umialam zobaczyc do tej pory. Czesto zadawalam sobie pytanie dlaczego mnie to wszystko spotyka... Niedawne zdarzenie chyba najbardziej traumatyczne w moim zyciu , pokazalo mi jak wielka jest milosc Boga, sila modlitwy, wsparcie Przyjaciol. Doswiadczylam wielkiej milosci Boga i uswiadomilam sobie, ze Bog byl przez cale zycie ze mna i czekal cierpliwie kiedy sama to odkryje ... Pokazal mi jak wielka jest sila modlitwy i przyjazni a ja  uswiadomilam sobie , ze to co dzialo sie w moim zyciu mialo sens. Zobaczylam, ze mam wspanialych Przyjaciol , ktorzy modlili sie razem ze mna o pomyslne zakonczenie ostatniego zdarzenia z mojego zycia i BOG nas wysluchal . Doswiadczylam sily ogromnej milosci , wsparcia  i sily modlitwy . W zyciu doswiadczylam rowniez fizycznego cierpienia z powodu braku emocjonalnego wsparcia. Wiem jak boli zycie . Wyklad pani Agaty i tu pokazal jak sobie z tym radzic . Mozemy nasze wsparcie, milosc, przytulenie ofiarowac innym ludziom, ktorzy tego potrzebuja. To rowniez daje ogromna radosc i ukojenie fizycznego bolu. To wszystko o czym mowila p. Agatka mozemy dawac rowniez naszym "braciom mniejszym" , sama mam kota i jest on moim "plasterkiem" na dusze . Co mi dal wyklad ? Wiecej niz oczekiwalam... Ocean emocji, milosci i mimo wszystko pozytywnego myslenia oraz docenienia tego co jest TU I TERAZ ! Ten wyklad to taka wyprawa,  z ktorej sie wraca, a potem teskni za kolejna ... Z calego serca dziekuje p. Agatko za to przytulenie na zakonczenie wykladu - mialo dla mnie uzdrawiajaca moc dla ducha i ciala.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym Ci Agato podziękować za piękny wykład, który mnie ubogacił i wyrazić najszczersze uznanie za trud włożony w jego przygotowanie, i za tą dociekliwoś w drążeniu tematu. Jednocześnie zastanawiam się, gdzie ja "wcześniej" byłam i na co trwoniłam podarowany mi czas? Nie ustawaj w tym, co robisz!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana Agatko, słuchałam Twojego wykładu a potem jeszcze raz z Mamą. Bardzo nam się podobał. Jesteś wielka. Cieszę się że Mama też była zachwycona i jest pełna uznania dla Ciebie. Dużo rzeczy mi uzmyslawiasz. Bo choć wiem że to wszystko o czym mówisz jest ważne to nie zdawalam sobie sprawy jak bardzo a o wielu nie mialam pojęcia. Dzięki Tobie ludzie stają się lepsi. Robisz po prostu dobrą robotę. Ściskam gorąco ! Ania

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".

Popularne posty

Depresja – jak ją wykryć i pokonać?

Depresja dotyka 14 proc. światowej populacji. Oto dziesięć kroków wspomagających walkę z tą chorobą.

Anna ma 36 lat. Żyje z mężem i dwójką dzieci. Jednak to, czego doświadcza każdego dnia, trudno nazwać życiem. Przez większość czasu jej myśli przepełniają strach i obawy. Nie ma ku temu wyraźnego powodu, mimo to strach jest stale obecny w jej życiu. Często jest spięta, wygląda mizernie, na ciągle przemęczoną. Czasami płacze bez powodu. Uśmiech i radość jej dzieci nie robią na niej wrażenia. Nocami nie może spać. „To straszne. Przerażające. Jestem zrozpaczona. Dłużej już tego nie zniosę — wyznała mi. — Nie mam ochoty nic robić. Nie mogę się do niczego zmobilizować. Nigdzie nie wychodzę. Nie chcę się z nikim spotykać. Ciągle tylko leżę, mimo że nie mogę spać. Nieustannie myślę tylko o swoich problemach. Zbrzydło mi jedzenie. Przez ostatnie tygodnie straciłam pięć kilo. Czasami myślę sobie, że najlepiej byłoby po prostu skończyć z tym koszmarem”.

Anna jest ofiarą depresji — najpowszechnie…

Z boreliozą można wygrać

Wywiad z Lilianną Frankowską, prezesem Stowarzyszenia Chorych na Boreliozę, którego misją jest pomagać wszystkim, którzy czują się zagubieni i samotni w swojej chorobie.

Agata Radosh: Chciałam porozmawiać o boreliozie, nazywaną też chorobą z Lyme. Maleńki pajęczak zmienia plany tysiącom ludzi, aby nie powiedzieć – niszczy je… Ale zacznijmy od tego, w jaki sposób dochodzi do zakażenia?

Lilianna Frankowska: Kleszcze z rodzaju Ixodens ricinus występujące w Polsce,możemy spotkać już nawet w piwnicach, a nie tylko lasach czy łąkach. Są nosicielami wielu patogenów (podobno 140). Jednym z nich są bakterie z rodzaju Borrelia burgdorferi, które bytują i namnażają się w jelitach tych kleszczy. Kiedy kleszcz żeruje na swoim żywicielu, krętki aktywują się i wraz ze śliną przenikają pod skórę człowieka. Przyjmuje się, że do zakażenia dochodzi od 24 do 48 godzin, ale z naszych doświadczeń wynika, że ten czas może być znacznie krótszy. Należy podkreślić, że kleszcze we wszystkich swoich stadiach roz…

Niebezpieczne owoce morza

Coraz częściej na polskich stołach goszczą frutti di mare, czyli mięczaki (małże, omułki, ostrygi, ślimaki, ośmiornice, kalmary) i skorupiaki (krewetki, kraby, homary, langusty). Dietetycy chwalą owoce morza ze względu na cenne wartości odżywcze, jednak ich spożywanie może wywołać zatrucia pokarmowe.
Spożywanie owoców morza staje się w Polsce coraz popularniejsze, a więc
i prawdopodobieństwo zatruć po ich spożyciu wzrasta. Większość zatruć wywołuje negatywne objawy neurologiczne lub ze strony układu pokarmowego. Niektóre mogą być śmiertelne dla człowieka — śmiertelność może sięgać 50 proc. przypadków.
Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, zatrucia są spowodowane zanieczyszczeniem środowiska życia tych stworzeń fekaliami ludzkimi, w których mogą być obecne bakterie z rodzaju Salmonella lub Clostridium. Po drugie, większość owoców morza to filtratory — działają jak bardzo wydajny filtr wody. Można to sprawdzić, wrzucając małża do akwarium, w którym dawno nie wymieniano wody (zielonka…

Grzybica i jej zapobieganie

Czasem spotykamy przerażone osoby twierdzące, że są zakażone Candidą. Trzeba jednak wiedzieć, że każdy z nas (zdrowy czy chory) jest zakażony Candidą. Należy zadbać o to, by ten grzyb nie rozprzestrzenił się nadmiernie, by go nie było zbyt wiele.

Candida — rodzaj drożdżaków będący bardzo częstym pasożytem człowieka. Bytuje m.in. w jamie ustnej i pochwie. Główny gatunek to Candida albicans.

Grzybica zwykle zaczyna się w układzie pokarmowym, gdzie grzyby mają dobre warunki rozwoju. Zazwyczaj obecność wielu różnych bakterii hamuje ich nadmierny rozrost. Antybiotyki zabijają bakterie, ale nie szkodzą grzybom, które w ten sposób uzyskują doskonałe warunki rozwoju. Pacjent leczony antybiotykami musi zawsze zachować czujność i umieć interpretować objawy, które na początku wydają się zbyt drobne, by biegać z nimi do lekarza, ale zlekceważone mogą spowodować bardzo poważny problem później. Często wystarczy jedynie zmiana diety i unikanie zabronionych potraw.

Superodżywianie, czyli o ludziach, którzy zapomnieli umrzeć

Nagranie wykładu Katarzyny Lewkowicz-Siejki pt.: "Superodżywianie, czyli o ludziach, którzy zapomnieli umrzeć​", który odbył się w kwietniu 2018 roku w Poznaniu w ramach działalności Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij Po Zdrowie.Mgr Katarzyna Lewkowicz-Siejka jest dziennikarką i promotorką zdrowego stylu życia; autorką wielu radiowych audycji medycznych oraz kilkudziesięciu publikacji prasowych i wykładów poświęconych współczesnym problemom zdrowotnym, dietoterapii oraz medycynie naturalnej opartej na naukowych badaniach.