Przejdź do głównej zawartości

Uzdrawiająca moc miłości i zażyłości

Nagranie wykładu Agaty Radosh pt.: "Uzdrawiająca moc miłości i zażyłości", który odbył się w lutym 2019 roku w Poznaniu w ramach działalności Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij Po Zdrowie.



Agata Radosh – specjalista ds. odżywiania, promotor zdrowia, pedagog, prezes Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij Po Zdrowie, autorka książki pt. "Sięgnij po zdrowie 1".

"Od lat korzystamy z wiedzy, doświadczenia, energii i chęci dzielenia się wszystkim, co w temacie zdrowia dać nam może Agata Radosh. Jest naszym przewodnikiem, jedną z tych osób, od których warto się uczyć, jak żyć zdrowo. Dzięki takim ludziom jak Agata odkrywamy, że nasze zdrowie jest w naszych własnych rękach. To przekaz bezcenny. Jednak dziś Agata jakby odwraca się od głoszonej przez siebie dotychczas tezy. Dziś mówi nam, że nasze zdrowie nie jest w naszych rękach. Jak to? O co chodzi? Dziś Agata mówi nam: nasze zdrowie jest w naszych sercach!

Możemy nie palić papierosów, zdrowo się odżywiać, uprawiać ćwiczenia fizyczne, spać siedem godzin dziennie itd. Jednak to nie wystarczy, by zachować zdrowie. Każdy z nas to wie, czuje gdzieś pod skórą. Mamy gdzieś w głębi świadomości to przeświadczenie, że jest coś jeszcze, co jest ważne. Coś więcej, ten "piąty element". Wiedziała to i czuła od dawna także Agata. Ale w końcu pewien impuls uświadomił jej tę prawdę w całej okazałości. Wyniósł ją na powierzchnię. W końcu tę prawdę wyraziła. I to w piękny sposób, przekuwając uniwersalne głębokie uczucie każdego człowieka na język czytelnego przekazu popartego naukowymi faktami. Agata mówi nam: gdybyśmy jedynie dbali o to, co jemy, co pijemy, czy ćwiczymy i czy przestrzegamy innych rygoryzmów zdrowotnych, a miłości byśmy nie doświadczali, nie pomoże nam to dożyć zdrowo późnej starości.

Czy to herezja? Czy to odwrót od dotychczasowego podejścia? Nic z tych rzeczy! To uzupełnienie wszystkiego, co było dotąd. Doskonałe uzupełnienie! Dziś Agata mówi nam: uczyłam Was przez lata, jak zdrowo żyć, co i jak robić, aby zdrowie zachować, a w przypadku choroby je przywrócić. A dziś przekazuję Wam największą tajemnicę – wszystko to, o czym mówiłam dotąd, jest warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym. Najważniejsza we wszystkim jest miłość. Ona jest ponad wszystkim! Ona jest spójnią tego wszystkiego. Bez niej całe zdrowe życie jest puste, mechaniczne i po prostu nieludzkie. Miłość nadaje sens wszystkiemu, wszystko kształtuje, a równocześnie wzmacnia i uskrzydla. Nie brak wręcz sytuacji, w których miłość sama wystarcza do ozdrowienia. To są cuda. I to są piękne cuda! Świadczą o potędze miłości.

O tym dowiecie się w ostatnim wykładzie Agaty Radosh. Zapraszam. Posłuchajcie. Warto. Pięknie, odkrywczo, świeżo o czymś, co istniało zawsze i co jest najważniejsze".

Leszek Kubica
czasnazdrowe.pl

Komentarze

  1. Wykład o wartościach jakże oczywistych, a jednak często niezauważanych w dzisiejszym mocno pędzącym świecie. Zachęcamy, by posłuchać tych naukowych interpretacji i wniosków z przeprowadzonych badań nad teoretycznie ulotną miłością, jej wpływie na szeroko pojęte zdrowie, o mocy czerpanej z pozytywnych relacji międzyludzkich. Kto wysłucha, na pewno będzie  miał o czym rozmyślać, a przynajmniej rozmawiać...Kasia i Mariusz


    OdpowiedzUsuń
  2. Lidia Starzykiewicz1 maja 2019 11:17

    Uczestniczyłam w wykładzie p. Agaty Radosh pt."Uzdrawiająca moc miłości i zażyłości".  Wszystkie dotad znane mi wyklady p. Agaty wniosly w moje zycie cos nowego, ale  ten wykład byl dla mnie bardzo osobisty. Dotknął moich odczuc emocjonalnych , fizycznych i duchowych z calego zycia. Moje zycie bylo pasmem roznych traumatycznych zdarzen. Wyklad uswiadomil mi, jak bardzo brak milosci, zazylosci i wsparcia przyczynil sie do nadwatlonego stanu mojego zdrowia emocjonalnego, duchowego i fizycznego, ale pomogl mi rowniez dostrzec to, czego nie umialam zobaczyc do tej pory. Czesto zadawalam sobie pytanie dlaczego mnie to wszystko spotyka... Niedawne zdarzenie chyba najbardziej traumatyczne w moim zyciu , pokazalo mi jak wielka jest milosc Boga, sila modlitwy, wsparcie Przyjaciol. Doswiadczylam wielkiej milosci Boga i uswiadomilam sobie, ze Bog byl przez cale zycie ze mna i czekal cierpliwie kiedy sama to odkryje ... Pokazal mi jak wielka jest sila modlitwy i przyjazni a ja  uswiadomilam sobie , ze to co dzialo sie w moim zyciu mialo sens. Zobaczylam, ze mam wspanialych Przyjaciol , ktorzy modlili sie razem ze mna o pomyslne zakonczenie ostatniego zdarzenia z mojego zycia i BOG nas wysluchal . Doswiadczylam sily ogromnej milosci , wsparcia  i sily modlitwy . W zyciu doswiadczylam rowniez fizycznego cierpienia z powodu braku emocjonalnego wsparcia. Wiem jak boli zycie . Wyklad pani Agaty i tu pokazal jak sobie z tym radzic . Mozemy nasze wsparcie, milosc, przytulenie ofiarowac innym ludziom, ktorzy tego potrzebuja. To rowniez daje ogromna radosc i ukojenie fizycznego bolu. To wszystko o czym mowila p. Agatka mozemy dawac rowniez naszym "braciom mniejszym" , sama mam kota i jest on moim "plasterkiem" na dusze . Co mi dal wyklad ? Wiecej niz oczekiwalam... Ocean emocji, milosci i mimo wszystko pozytywnego myslenia oraz docenienia tego co jest TU I TERAZ ! Ten wyklad to taka wyprawa,  z ktorej sie wraca, a potem teskni za kolejna ... Z calego serca dziekuje p. Agatko za to przytulenie na zakonczenie wykladu - mialo dla mnie uzdrawiajaca moc dla ducha i ciala.

    OdpowiedzUsuń
  3. Chciałabym Ci Agato podziękować za piękny wykład, który mnie ubogacił i wyrazić najszczersze uznanie za trud włożony w jego przygotowanie, i za tą dociekliwoś w drążeniu tematu. Jednocześnie zastanawiam się, gdzie ja "wcześniej" byłam i na co trwoniłam podarowany mi czas? Nie ustawaj w tym, co robisz!

    OdpowiedzUsuń
  4. Kochana Agatko, słuchałam Twojego wykładu a potem jeszcze raz z Mamą. Bardzo nam się podobał. Jesteś wielka. Cieszę się że Mama też była zachwycona i jest pełna uznania dla Ciebie. Dużo rzeczy mi uzmyslawiasz. Bo choć wiem że to wszystko o czym mówisz jest ważne to nie zdawalam sobie sprawy jak bardzo a o wielu nie mialam pojęcia. Dzięki Tobie ludzie stają się lepsi. Robisz po prostu dobrą robotę. Ściskam gorąco ! Ania

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".

Popularne posty

Największy sekret twojego zdrowia emocjonalnego #1

 Nagranie wykładu Adama Miarki "Największy sekret twojego zdrowia emocjonalnego #1", którego dokonano w kwietniu 2021 roku dla Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia – Sięgnij Po Zdrowie. Przedstawiamy pierwszą z dwóch części programu, którego głównym tematem jest wpływ ćwiczeń fizycznych na optymalną pracę ludzkiego mózgu, w celu wydajniejszego uczenia się i zachowania długotrwałej równowagi psychicznej. Prelegent porusza zagadnienie znaczącej poprawy osiągnięć w nauce, na przykładzie spektakularnych sukcesów amerykańskich szkół, stosujących zasady tzw. „Nowego Wychowania fizycznego” (New PE). Omawia efekty badań nad regularnymi ćwiczeniami fizycznymi, jako terapią antydepresyjną. Uświadamia, jak sprawność fizyczna osiągana przez ćwiczenia, redukuje reakcje lękowe i uczy organizm, że objawy lęku – przyspieszone tętno i oddech – mogą nabrać nowego, pozytywnego znaczenia, jako wynik poprawiającego nastrój wysiłku fizycznego. Proponuje w końcu najefektywniejsze i najtańsz...

Czy należy ograniczyć spożywanie cholesterolu w diecie? Część 2

Jak już wspomniałem, w pierwszej części mojej pracy, dokument Dietary Guidelines for Americans wydawany jest co pięć lat. W pierwszej jego wersji z roku 1980 czytamy: „Unikaj spożywania zbyt dużej ilości tłuszczu, tłuszczu nasyconego i cholesterolu.” 1 Dalej w tym samym dokumencie czytamy: „(...) rozsądne jest, żeby społeczeństwo amerykańskie obniżyło spożywanie tłuszczu, tłuszczu nasyconego i cholesterolu.” 1 W wersji tego dokumentu z roku 1985 pierwsze z wyżej przytoczonych zaleceń jest powtórzone słowo w słowo. Poza tym, czytamy w nim między innymi, że „(...) kraje takie jak nasz, w których dieta zawiera dużą ilość tłuszczu (szczególnie tłuszczu nasyconego) i cholesterolu mają tendencję posiadania wysokiego cholesterolu we krwi. (...)”. 1 W kolejnej edycji dokumentu czytamy: „Wybierz dietę niskotłuszczową, z małą ilością tłuszczu nasyconego i cholesterolu.” 1  Dodatkowo, czytamy w nim: „Większość autorytetów na temat zdrowia zaleca dietę z niską ilością tłuszczu, tłuszczu ...

Na śniadanie – granola!

Granola jest energetyczna,  dlatego świetnie nadaje się  np. na górskie wycieczki. W mojej rodzinie na śniadanie najchętniej wybieramy granolę. Przygotowujemy ją samodzielnie od wielu lat. Pierwszy raz jadłam granolę w 1993 roku. Osobiście przygotował ją i przywiózł do akademika, w którym wówczas mieszkałam, starający się o moją rękę przystojny mężczyzna. Jak się okazało – przyszły mąż. Gdy przyniosłam dość dużą papierową torbę granoli do pokoju, moje współlokatorki stwierdziły, że będziemy miały czym karmić zimą ptaki... Hmm. Obecność w granoli płatków owsianych, orzechów i mnóstwa nasion mógł rzeczywiście sugerować, że granola to doskonały pokarm dla ptaków. Jednak moje koleżanki szybko przekonały się, że granola to przede wszystkim szybkie, smaczne, zdrowe i pożywne śniadanie dla każdego, kto chce tryskać energią. Dziś granolę robię już "na oko". Dla tych, którzy nie mają wprawy w gotowaniu przygotowałam przepis na podstawową wersję granoli. G R A N O ...

Promocja zdrowia w Słupcy

16 IV Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia przedstawiło w Słupcy wykład na temat szkodliwości spożywania trans tłuszczów obecnych w produktach spożywczych. Kolejne spotkanie w Słupcy promujące zdrowy styl życia odbędzie się 21 maja . Dziękujemy klubowi zdrowia ChSCh w Koninie za zaproszenie do współpracy.

Życie z epilepsją

Epilepsja (padaczka) jest zespołem chorobowym, w przebiegu którego występują napady padaczkowe. Napad padaczkowy stanowią zaburzenia ruchowe, czuciowe, wegetatywne lub psychiczne, spowodowane nieprawidłową czynnością bioelektyczną mózgu z utratą świadomości lub bez niej. Podczas najbliższego spotkania stowarzyszenia dowiedzą się Państwo o przyczynach tej choroby, objawach, rozpoznaniu i leczeniu. Ponadto znajdą odpowiedź na szereg pytań związanych z codziennym funkcjonowaniem pacjentów ze zdiagnozowaną epilepsją, m.in.: co wywołuje atak epilepsji i co ją nasila, co dzieje się w mózgu podczas ataku padaczki, czy padaczka ma wpływ na pamięć, czy chwilowy zanik świadomości to objaw padaczki, co to są napady toniczno-kloniczne, czy wykonywana praca wpływa na częstość ataków padaczkowych, czy dieta ma wpływ na przebieg choroby, czy znane są inne metody leczenia padaczki niż leki, czy atak padaczki uszkadza narządy wewnętrzne. 👨‍🏫 Prelegent: lek. Krzysztof ...