Przejdź do głównej zawartości

Jak mądrze robić zakupy? – czyli jak się przygotować, na co zwracać uwagę i czego unikać

Nagranie wykładu Joanny Pieszki pt.: "Jak mądrze robić zakupy? – czyli jak się przygotować, na co zwracać uwagę i czego unikać​", który odbył się w lutym 2018 roku w Poznaniu w ramach działalności Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij Po Zdrowie.



Joanna Pieszka – socjoterapeuta i doradca żywieniowy. Prezes Fundacji Krzepki Maluch (www.krzepkimaluch.pl). Twórca programu edukacji zdrowotnej dla dzieci Ciuchcia Zdrowia (www.ciuchciazdrowia.pl).

Komentarze

  1. Jak zwykle świetny wpis, bardzo przydatny, często tutaj wracam po nowe ciekawostki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super wpis, teraz na prawde trzeba uważać co się kupuje..

    OdpowiedzUsuń
  3. Przyznaje że to był dość ciekawy wykład. Sposoby na robienie takich zakupów mnie pozytywnie zaskoczyły. Jak widać wszystko jest kwestią podejścia ;)

    OdpowiedzUsuń
  4. Wykład zachęcający. Prelegenci profesjonalnie a zarazem z prostotą mówili o ważnych kwestiach w trakcie robienia zakupów. Sposobów na rozsądny zakup produktów jest wiele i każdy ma swój. Jednak podczas takich spotkań można wiele się nauczyć i "popatrzeć".

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo interesujący i poruszający wiele aspektów wykład. Dobrze jest zgłębić kolejne sprytne sztuczki w jaki sposób sprzedawcy zachęcają nas do dokonania zakupów. Im więcej takich spotkań ze specjalistami tym większa świadomość podczas późniejszych wyborów wykonywanych w sklepie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".

Popularne posty

Niebezpieczne owoce morza

Coraz częściej na polskich stołach goszczą frutti di mare , czyli mięczaki (małże, omułki, ostrygi, ślimaki, ośmiornice, kalmary) i skorupiaki (krewetki, kraby, homary, langusty). Dietetycy chwalą owoce morza ze względu na cenne wartości odżywcze, jednak ich spożywanie może wywołać zatrucia pokarmowe. Spożywanie owoców morza staje się w Polsce coraz popularniejsze, a więc i prawdopodobieństwo zatruć po ich spożyciu wzrasta. Większość zatruć wywołuje negatywne objawy neurologiczne lub ze strony układu pokarmowego. Niektóre mogą być śmiertelne dla człowieka — śmiertelność może sięgać 50 proc. przypadków. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, zatrucia są spowodowane zanieczyszczeniem środowiska życia tych stworzeń fekaliami ludzkimi, w których mogą być obecne bakterie z rodzaju Salmonella lub Clostridium. Po drugie, większość owoców morza to filtratory — działają jak bardzo wydajny filtr wody. Można to sprawdzić, wrzucając małża do akwarium, w którym dawno nie wymieniano wody ...

Przebaczenie drogą do zdrowia i wolności – wykład w Rudzie Śląskiej

Zapraszamy Panie do udziału w spotkaniu kobiet w Rudzie Śląskiej. W czasie śniadania dla Pań odbędzie się prelekcja Agaty Radosh pt. "Przebaczenie drogą do zdrowia i wolności".  Temat przebaczenia stale budzi emocje, a samo przebaczenie postrzegane jest jako trudny i bolesny proces, wymagający odwagi i głębokiej refleksji. W trakcie wykładu uczestniczki dowiedzą się m.in.: czym przebaczenie jest, a czym nie jest,  w jaki sposób przebaczenie i nieprzebaczenie mogą wpływać na różne obszary zdrowia,  jak odpuszczenie urazy może otwierać drzwi do wewnętrznej wolności, jak rozwijać postawę przebaczenia. Wzięcie udziału w tym inspirującym wydarzeniu stanowi doskonałą okazję do osobistej refleksji oraz zdobycia wiedzy na temat mocy przebaczenia.  Zadbaj o swój dobrostan i spędź miło czas przy smacznym jedzeniu! Kiedy: 30 marca 2025 r., niedziela Godzina: 10.00 Gdzie: Ruda Śląska, ul. Mickiewicza 23a Wstęp na spotkanie jest wolny , a liczba miejsc ograniczona. Więcej inform...

O przaśnych chlebach, czyli podpłomykach i macach

W dawnych czasach chlebem nazywano cienki placek - z roztartych kamieniami ziaren, wody i odrobiny soli, wypiekany na rozgrzanych kamieniach. Taki, nazwijmy go dalej chleb, był przaśny (nie podlegał fermentacji) i dlatego określano go słowem "przaśnik". Słowianie takie pieczywo nazywali podpłomykami. Hindusi mówią o nim czapatti, Żydzi maca, a Indianie tortilla. Więc bez cienia wątpliwości rzec można, że chleby przeszłości posiadały zdecydowanie inną recepturę niż dzisiejsze chleby. Nie było w nich przede wszystkich ani drożdży, ani zakwasu. Świeże, przaśne pieczywo jest zdrowe, w przeciwieństwie do świeżego pieczywa na drożdżach czy zakwasie. Przaśne podpłomyki nie obciążają żołądka kwasem i fermentacją. Dziś, wzorem naszych prapradziadów możemy także spożywać przaśny, niekwaszony chleb. Najprostszy przepis na podpłomyki to: wziąć mąkę, wodę i trochę soli. Z tych składników zagnieść ciasto, dodając mąkę w takiej ilości, aby ciasto nie kleiło się do palców. Z kolei r...

INOX – czyli o garnkach ze stali nierdzewnej

Czym kierujesz się kupując garnki czy sztućce? Czy wybierasz te ze stali nierdzewnej? Czy wiesz co oznacza symbol 18/10?  Przy okazji poszukiwań szybkowaru w minionym tygodniu, rozczytałam się w temacie. A ponieważ uznałam to za interesujące, dzielę się tym. Garnki mogą być wykonywane z różnych materiałów odpornych na wysoką temperaturę i deformację np.: ze stali węglowej (najczęściej emaliowane i zdobione), stopów aluminium, stopów miedzi, stali nierdzewnej chromowo-niklowej (INOX to jej symbol), żeliwa, szkła i ceramiki (w tym gliny). Niewątpliwie, naczynia do naszej kuchni powinny być mądrze wybrane, ponieważ używając nieodpowiednich naczyń, łatwo o kłopoty ze zdrowiem .

Czy chrześcijanie mogą jeść mięso?

Jakiś czas temu wpadł na moją skrzynkę pocztową list nawiązujący do wywiadu jakiego udzieliłam kiedyś dla wegemaluch.pl. A w liście pytanie. Poniżej zamieszczam treść listu i moją odpowiedź na niego. Wydaje mi się, że ta korespondencja może zainteresować czytelników bloga, a nawet być może odkrywczą... * ** Szanowna Pani, W wywiadzie „Wegetariańska ścieżka” zaciekawiła mnie Pani wypowiedź, gdzie cytuje Pani Biblię (ja również jestem chrześcijaninem). Być może niewłaściwie ją odebrałem – czy uważa Pani, że chrześcijanie nie mogą jeść mięsa? Gdy czytam Dzieje Apostolskie 10,9-16, znajduję pełne potwierdzenie, że spożycie mięsa (w tym tzw. nieczystego) jest aprobowane przez Pana Boga, a nawet jesteśmy do tego zachęcani („bierz i jedz”). Postrzegam wegetarianizm jako kwestię wyboru stylu życia, przy uwzględnieniu jego wpływu na zdrowie i samopoczucie, ale nie jako jedynej alternatywy dla chrześcijanina, który chce żyć zgodnie z własnym sumieniem. G. Odpowiedź na list: