Granola jest energetyczna, dlatego świetnie nadaje się np. na górskie wycieczki. W mojej rodzinie na śniadanie najchętniej wybieramy granolę. Przygotowujemy ją samodzielnie od wielu lat. Pierwszy raz jadłam granolę w 1993 roku. Osobiście przygotował ją i przywiózł do akademika, w którym wówczas mieszkałam, starający się o moją rękę przystojny mężczyzna. Jak się okazało – przyszły mąż. Gdy przyniosłam dość dużą papierową torbę granoli do pokoju, moje współlokatorki stwierdziły, że będziemy miały czym karmić zimą ptaki... Hmm. Obecność w granoli płatków owsianych, orzechów i mnóstwa nasion mógł rzeczywiście sugerować, że granola to doskonały pokarm dla ptaków. Jednak moje koleżanki szybko przekonały się, że granola to przede wszystkim szybkie, smaczne, zdrowe i pożywne śniadanie dla każdego, kto chce tryskać energią. Dziś granolę robię już "na oko". Dla tych, którzy nie mają wprawy w gotowaniu przygotowałam przepis na podstawową wersję granoli. G R A N O ...
Cudowny,wartościowy wykład,warto posłuchać i przeczytać podane przykłady z Biblii.Dziękuję.
OdpowiedzUsuńTemat świetny, niezwykle potrzebny, wręcz konieczny dla każdego człowieka. Potrzebujemy bowiem uświadomić sobie jak funkcjonuje mózg i w jaki sposób możemy stymulować jego rozwój.
OdpowiedzUsuńMam jednak ważną uwagę: wykład jest stanowczo za długi i zawiera zbyt wiele informacji. To powoduje zmęczenie słuchacza i niemożność selekcji informacji oraz ich poukładania.
Należałoby więc skrócić prelekcję lub przegrupować informacje i zredagować więcej wykładów.
Dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam.
yva.hope777@yahoo.pl
Ciekawy, bardzo wartościowy merytorycznie wykład ,naszła mnie pewna refleksja jeśli chodzi o zagadnienie wolnej woli i "Ja" mianowicie -"Jak i gdzie dokonuje się akt wyboru czegokolwiek przez wolną wole"?chodzi mi o to czy wolna wola jest rzeczywiście wolna a jeśli tak to co steruje jej aktem wyboru?co spowodowało że nastąpił taki a nie inny akt wyboru-odpowiadając -wolna wola popadł bym w klasyczną kwadrature koła-więc co?-czy istnieje w mózgu jakieś centrum dowodzenia z punktem arbitralnym który właśnie jest owym aktem wolnej woli-ale czymże wtedy jest ten punkt arbitralny?
OdpowiedzUsuńzibimark@wp.pl