czwartek, 10 października 2013

Biblia a zdrowie

Któż z nas nie zgodzi się z taką oczywistością, że chorzy pragną powrócić do zdrowia, a zdrowi zachować sprawność. Dokładanie wszelkich starań, aby zahamować czy złagodzić falę chorób nękających współczesny świat, w tym włączenie aktywności fizycznej i zdrowej diety w metody prewencyjne, jest naszym pierwszym, zasadniczym obowiązkiem wobec drugiego człowieka.

Jeszcze do niedawna mówiąc o zdrowiu, podkreślano tylko jego aspekt fizyczny, psychiczny i społeczny. Jednakże ponieważ badania naukowe dowiodły, że dobre relacje z Bogiem wpływają na lepsze samopoczucie i lepsze zdrowie, zaczęto akcentować rolę wiary w zapobieganiu i leczeniu chorób. Z tego powodu podawana przez WHO definicja zdrowia została poszerzona o element zdrowia duchowego.

Czy Pismo Święte, ta starożytna księga ma coś do powiedzenia o zdrowiu człowiekowi żyjącemu w XXI wieku? Okazuje się, że Biblia jest skarbnicą dobrych rad i zaleceń, które mają na celu chronić dobrostan człowieka. Dlatego warto znać i przylgnąć sercem do przesłania zdrowotnościowego w niej zawartego.

Wykład pt. "Czy chcesz być zdrowy?" otwiera serię spotkań z cyklu Biblia a zdrowie. Zainteresowanych zapraszamy 20 września, godz. 18, ul. Zeylanda 11 w Poznaniu. Przyjdź! Wstęp wolny.

1 komentarz:

  1. Myślę, że można tam znaleźć wiele cennych porad. Ludzie traktują ją zbyt powierzchownie

    OdpowiedzUsuń

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".