Przejdź do głównej zawartości

Noc Szkoleń na Zeylanda

Przed nami 5. edycja Nocy Szkoleń. Ideą Nocy Szkoleń jest zwrócenie uwagi na konieczność uczenia się przez całe życie – lifelong learning. Pomysłodawcą wydarzenia jest Stowarzyszenie Absolwenci na walizkach. W organizację szkoleń zaangażowani są partnerzy z różnych miast, także Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij Po Zdrowie z Poznania, które oferuje udział w 6. szkoleniach. Przeczytacie o nich poniżej. Zapraszamy do uczestnictwa!

Kiedy: 21 października 2017 r.
Miejsce: Poznań, ul. Zeylanda 11, poziom -1
Godzina: patrz niżej
Wstęp bezpłatny
Konieczna rezerwacja miejsca (należy wejść w link Zapisy). Ilość miejsc ograniczona.
Informacje: agata.spzsz@gmail.com.


  1. Jak nie zmarnotrawić życia marnotrawiąc czas

  • Jak istotne jest planowanie na każdym etapie życia?
  • Jak ustawiać priorytety i jak je pozycjonować?
  • Jak w maratonie codzienności zadbać o własne zdrowie, mieć czas na pasje i relacje z bliskimi?
  • Jak uniknąć zagrożeń zaburzających realizację plan?

Godzina: 18.00 - 18.45
Prowadzenie: Wojtek Załustowicz - absolwent Szkoły Reklamy w Poznaniu. Uwielbia żeglarstwo i narciarstwo. Odpoczywa rozmyślając. Lubi mówić o sobie: zwykły człowiek niezwykłego Boga.
Zapisy: Tutaj








  1. Jak mądrze robić zakupy? – czyli jak się przygotować, na co zwracać uwagę i czego unikać

Temat, który poruszymy na szkoleniu to praktyczna wiedza, która pozwoli:
  • poznać proste CHWYTY stosowane przez sprzedawców i producentów,
  • wychodzić ze sklepu z WIĘKSZYMI zakupami,
  • zaoszczędzić swoje PIENIĄDZE,
  • zreperować domowy BUDŻET,
  • wyrzucać MNIEJ zepsutego jedzenia,
  • ustawić się na odpowiednich „zakupowych TORACH”.

Godzina: 19.00-19.45
Prowadzenie: Joanna Pieszka – socjoterapeuta i doradca żywieniowy. Prezes Fundacji Krzepki Maluch (www.krzepkimaluch.pl). Twórca programu edukacji zdrowotnej dla dzieci Ciuchcia Zdrowia (www.ciuchciazdrowia.pl).
Zapisy: Tutaj







  1. Jak prowadzić kuchnię bez glutenu

Dieta bezglutenowa zalecana jest nie tylko chorującym na celiakię, ale również w przypadku alergii pokarmowych, chorób autoimmunologicznych, w leczeniu zakażeń pasożytami, bakteriami i wirusami, w drożdżycy jelita grubego, podczas chemioterapii, a także w celu zmniejszenia spektrum zaburzeń autystycznych. Szkolenie dostarczy pomysłów na przygotowanie bezglutenowych posiłków. Szkolenie połączone jest z degustacją.

Godzina: 20.00-20.45
Prowadzenie: Wiesława Skrzypczak – dietetyk i promotor zdrowia. Szczególnie interesuje się dietoterapią alergii i nietolerancji pokarmowych (w tym celiakii). Prowadzi stronę alergiapokarmowa.pl.
Zapisy: Tutaj








  1. Jak przygotowywać wegańskie posiłki

Zapraszamy na zajęcia edukacji żywieniowej, które nauczą w jaki sposób przygotowywać posiłki w sposób zdrowy, szybki, bez cholesterolu, glutenu i laktozy. Podczas spotkania będziemy motywować do dokonywania mądrych wyborów. Podpowiemy jak zmienić nawyki żywieniowe, aby zminimalizować ryzyko rozwoju chorób przewlekłych i jak przyrządzać pełnowartościowe posiłki wegańskie, słowem – jak odżywiać się świadomie i bezpiecznie. Praktyczne pokazy past, kotletów wegańskich oraz zdrowych słodyczy i szejków zainspirują i pomogą rozkręcić zdrową imprezę! Szkolenie połączone jest z degustacją.

Godzina: 21.00-21.45
Prowadzenie: Renata Bagier - Lewandowska – z wykształcenia pedagog, terapeuta i doradca żywieniowy. Od wielu lat praktykuje zdrową kuchnię i edukuje.
Zapisy: Tutaj








  1. Jak rzucić palenie raz na zawsze

Oferowane szkolenie antynikotynowe pomoże palaczom tytoniu w podjęciu decyzji zerwania z nałogiem, a także w przetrwaniu najtrudniejszego okresu abstynencji nikotynowej. Zdradzone zostaną pomocne techniki sprawdzone podczas wieloletniej działalności terapeutycznej.

Godzina: 22.00-22.45
Prowadzenie: Piotr Zawadzki – terapeuta uzależnienia nikotynowego, pastor.
Zapisy: Tutaj 




  1. Jak mieć wewnętrzny spokój w niespokojnym świecie

Ludzie pragną doświadczyć wewnętrznego spokoju. Poszukują go w religii, medytacji, jodze. Mają nadzieję odnaleźć go na łonie natury. Nawet jeśli niektórym wydaje się, że osiągnęli spokój ducha, wkrótce uświadamiają sobie, że był on jedynie powierzchowny i krótkotrwały. Gdzie więc szukać prawdziwego pokoju, który nie przemija mimo krętych dróg życia?

Godzina: 23.00-23-45
Prowadzenie: Tomasz Kosowski – pastor i terapeuta.
Zapisy: Tutaj







Informacje także na stronie Centrum Informacji Miejskiej.

Komentarze

  1. Świetny blog. Bardzo lubię blogi tego typu. Będę polecała tego bloga swoim znajomym.

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkolenia zapowiadają się naprawdę ciekawie, może uda mi się przyjechać, bo bardzo bym chciał.

    OdpowiedzUsuń
  3. Super, są jeszcze miejsca? Muszę się koniecznie zapisać ! :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Szkolenie wydaje sie byc swietne niestety nie zalapalam sie tym razem, czy beda jeszcze jakies w przyszlosci?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".

Popularne posty

Niebezpieczne owoce morza

Coraz częściej na polskich stołach goszczą frutti di mare , czyli mięczaki (małże, omułki, ostrygi, ślimaki, ośmiornice, kalmary) i skorupiaki (krewetki, kraby, homary, langusty). Dietetycy chwalą owoce morza ze względu na cenne wartości odżywcze, jednak ich spożywanie może wywołać zatrucia pokarmowe. Spożywanie owoców morza staje się w Polsce coraz popularniejsze, a więc i prawdopodobieństwo zatruć po ich spożyciu wzrasta. Większość zatruć wywołuje negatywne objawy neurologiczne lub ze strony układu pokarmowego. Niektóre mogą być śmiertelne dla człowieka — śmiertelność może sięgać 50 proc. przypadków. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, zatrucia są spowodowane zanieczyszczeniem środowiska życia tych stworzeń fekaliami ludzkimi, w których mogą być obecne bakterie z rodzaju Salmonella lub Clostridium. Po drugie, większość owoców morza to filtratory — działają jak bardzo wydajny filtr wody. Można to sprawdzić, wrzucając małża do akwarium, w którym dawno nie wymieniano wody ...

Leczą uśmiechem dzieci i seniorów — o Fundacji Dr Clown. Rozmowa z Alexandrem Poirieux

Światowy Dzień Uśmiechu to święto obchodzone każdego roku w pierwszy piątek października począwszy od 1999 roku. Pomysłodawcą takiego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, utworzonej w 1963 roku. Symbol ten oznacza bezinteresowny uśmiech i radość życia.  Naukowcy dowiedli, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego. Stymuluje także wydzielanie endorfin, zwanych hormonami szczęścia, które pozytywnie wpływają na nastrój.  Śmiech to zdrowie! Fundacja Dr Clown, którą chcemy dziś przedstawić, codziennie wywołuje uśmiech na twarzach chorych dzieci i dorosłych, prowadząc terapię śmiechem. Poniżej zamieszczamy rozmowę Agaty Radosh ze Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia – Sięgnij Po Zdrowie z Alexandrem Poirieux — koordynatorem regionu mazowieckiego w Fundacji Dr Clown — o tym jak działa wolontariat Dr. Clownów i w jaki sposób wspiera on dobre samop...

Alleluja mówię, bo zdrowie wróciło!

Wywiad z Katarzyną Lewkowicz-Siejką, dziennikarką i propagatorką dietoterapii, autorką wykładu na temat leczniczej Diety Alleluja , która doświadczyła jej dobroczynnego działania. Słowo „Alleluja” tłumaczone z języka hebrajskiego znaczy – ‘wychwalajcie Jahwe’. Dieta Alleluja nawiązuje do biblijnych zaleceń żywieniowych, jakie Stworzyciel przekazał na samym początku ludziom. Dieta ta może czynić cuda… Historia Katarzyny jest na to dowodem.

Nagranie wykładu - Dieta Alleluja

Nagranie wykładu Katarzyny Lewkowicz-Siejki pt.: "Dieta Alleluja", który był wygłoszony podczas spotkania Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia w marcu 2012 r.

O przaśnych chlebach, czyli podpłomykach i macach

W dawnych czasach chlebem nazywano cienki placek - z roztartych kamieniami ziaren, wody i odrobiny soli, wypiekany na rozgrzanych kamieniach. Taki, nazwijmy go dalej chleb, był przaśny (nie podlegał fermentacji) i dlatego określano go słowem "przaśnik". Słowianie takie pieczywo nazywali podpłomykami. Hindusi mówią o nim czapatti, Żydzi maca, a Indianie tortilla. Więc bez cienia wątpliwości rzec można, że chleby przeszłości posiadały zdecydowanie inną recepturę niż dzisiejsze chleby. Nie było w nich przede wszystkich ani drożdży, ani zakwasu. Świeże, przaśne pieczywo jest zdrowe, w przeciwieństwie do świeżego pieczywa na drożdżach czy zakwasie. Przaśne podpłomyki nie obciążają żołądka kwasem i fermentacją. Dziś, wzorem naszych prapradziadów możemy także spożywać przaśny, niekwaszony chleb. Najprostszy przepis na podpłomyki to: wziąć mąkę, wodę i trochę soli. Z tych składników zagnieść ciasto, dodając mąkę w takiej ilości, aby ciasto nie kleiło się do palców. Z kolei r...