poniedziałek, 9 maja 2016

Zdrowe produkty higieny osobistej. Jak je wybrać?

Obecnie chyba na każdym rogu ulicy znajdziemy drogerię z uginającymi się pod ciężarem kosmetyków półkami. Niestety utrzymanie współczesnych standardów poziomu higieny naraża nasz organizm na kontakt z szeroką paletą przemysłowych związków chemicznych.
  • Czy kiedykolwiek z niepokojem zastanawialiście się, czym tak naprawdę myjecie się oraz jak działają używane przez was kremy pielęgnacyjne?
  • Czy czytając etykietę produktową marszczyliście czasem czoło na widok listy długich i nieprzyjaznych nazw?
  • A może wciąż szukacie skutecznego i bezpiecznego kosmetyku, jednak nie wiecie, czym kierować się przy jego wyborze?
Podczas najbliższego spotkania dyskusyjnego Klubu Zdrowia zidentyfikujemy szkodliwe substancje w produktach codziennego użytku: szamponach, mydłach, kosmetykach kolorowych, detergentach itp. Powiemy, co powinien mieć w składzie dobry kosmetyk, jakich specyfików lepiej unikać, jak czytać etykiety na opakowaniach, jak zdrowo pielęgnować swoje ciało oraz jak samodzielnie przygotować naturalne preparaty do pielęgnacji ciała.

Na spotkaniu porozmawiamy o racjonalnym i najbardziej zbliżonym do natury podejściu do spraw higienicznych, w myśl dobrych zasad: "Im mniej, tym lepiej” i “Nie smaruj się tym, czego nie możesz zjeść!”.

Po prelekcji i dyskusji odbędzie się minipokaz przygotowania ekologicznego kosmetyku pielęgnacyjnego.

Kiedy: 24 maja 2016 r.
Godzina: 18.30, wtorek
Gdzie: ul. Zeylanda 11, Poznań
Czas trwania: ok. 1,5 h

Prelekcja i prowadzenie: Agata Panasewicz 

Wstęp wolny! 

Agata Panasewicz – z wykształcenia doradca farmaceutyczny i specjalista wykonania leku recepturowego; z pasji – propagatorka zdrowego i ekologicznego stylu życia. Tworzy naturalne kosmetyki i zachęca do tego innych. Prowadzi prelekcje i spotkania dyskusyjne oraz nagrywa video kursy online pomocne w świadomym budowaniu wspaniałego zdrowia i samopoczucia.

Organizator: Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij po zdrowie

1 komentarz:

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".