piątek, 24 października 2014

Jak biegać i nie schudnąć?

Dziś, 24 -go października przypada Światowy Dzień Walki z Otyłością. Statystyki pokazują, że co drugi Polak ma nadwagę, a co piąty zmaga się już z otyłością - wówczas BMI przekracza 30. Aby temu zaradzić, coraz więcej osób decyduje się na uprawianie sportu, w tym na bieganie, bo niska aktywność fizyczna jest jedną z głównych przyczyn nadwagi i otyłości.

Podczas gdy jedni biorą się za siebie i dzięki bieganiu redukują masę ciała, niemało biegaczy się głowi, co zrobić, żeby nie gubić kilogramów. Jeśli  biegasz i chudniesz - polecamy do przeczytania ciekawy artykuł Krzysztofa Ulanowskiego w dzisiejszej Gazecie Wyborczej: "Jak biegać - i nie schudnąć".

Nie wiesz co to BMI? Nie znasz swojego BMI? Tu możesz się dowiedzieć więcej. To trzeba wiedzieć! Oznaczanie wskaźnika masy ciała BMI ma znaczenie w ocenie zagrożenia chorobami związanymi z nadwagą i otyłością, np. cukrzycą, chorobą niedokrwienną serca, miażdżycą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".