Przejdź do głównej zawartości

EXPO Zdrowie dla Ciebie w King Cross Marcelin

Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia, Bar wegetariański Green Way oraz CH King Cross Marcelin zapraszają do udziału w wystawie EXPO Zdrowie, która odbędzie się w niedzielę 23 czerwca, w godz. 13-17.00 w Galerii Handlowej CH King Cross Marcelin, przy ul. Bukowskiej w Poznaniu, w ramach Weekendu dla Zdrowia.

EXPO Zdrowie jest to mobilna wystawa na temat zdrowia. Celem Expo Zdrowie jest zmniejszenie zapadalności na choroby cywilizacyjne oraz poprawa jakości życia wśród mieszkańców miast, gdzie wystawy się odbywają. Staramy się to osiągnąć, promując zdrowy styl życia oraz zwracając uwagę na profilaktykę i leczenie chorób cywilizacyjnych.

Wystawa promuje osiem podstawowych zasad zdrowego trybu życia, które związane są z odżywianiem, ćwiczeniami fizycznymi, wodą, słońcem, wstrzemięźliwością, powietrzem, odpoczynkiem i spokojem. Ocenia się, że gdyby w pewnych środowiskach zostały wprowadzone zasady zdrowia prezentowane podczas wystaw EXPO Zdrowie, odsetek przedwczesnych zgonów, zapadalności na choroby serca czy raka mógłby zmaleć o 60–80%, a średnia długość życia (przy równoczesnej poprawie jego jakości) – wzrosnąć o 6–12 lat. W efekcie pozwoliłoby to zredukować wydatki na zdrowie zarówno w budżetach domowych, jak i państwa.

Odwiedzający ekspozycje wystawy mogą wziąć udział w prostych badaniach profilaktycznych i dzięki temu sprawdzić stan swojego zdrowia. Uczestnicy przechodzą przez 8 stanowisk ekspozycji, które dostarczają informacji na temat podstawowych zasad zdrowia i czynników mających na nie wpływ. W programie wystawy planuje się bezpłatne badania, jak: wydolność oddechowa, pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar masy ciała, pomiar glukozy we krwi, pomiar tkanki tłuszczowej, wyliczenie BMI i masaż relaksacyjny. Wszystkie wyniki badań zapisywane są na Osobistej Karcie Badań, która zostaje własnością uczestnika wystawy EXPO Zdrowie.

W trakcie wystawy będzie można odbyć konsultację z lekarzem, dietetykiem i terapeutą uzależnień. Dodatkową atrakcją będzie możliwość poznania swego wieku biologicznego w oparciu o program prof. Lestera Breslow.

Osoby biorące udział w wystawie otrzymają kolorowe broszury, które ułatwią im zapamiętanie najważniejszych informacji dotyczących zdrowego stylu życia. Przygotowane stoisko z degustacją zdrowej żywności przekona, że zdrowe potrawy mogą być apetyczne, tanie i łatwe do przyrządzenia. W punkcie sprzedaży literatury zdrowotnościowej uczestnik wystawy będzie mógł nabyć książki, które dostarczą więcej informacji, o tym jak zadbać o zdrowie.

Opuszczając wystawę korzystający z programu będzie wiedział, co korzystnie wpływa na zdrowie, i będzie zachęcony do wprowadzenia koniecznych zmian w stylu życia, w tym do rzucenia nałogu palenia papierosów, aby ustrzec się chorób i zachować witalność na długie lata.

Zatem - do zobaczenia na wystawie EXPO Zdrowie - 23 czerwca  w CH King Cross Marcelin! Czekamy na ciebie i twoją rodzinę!

Komentarze

Popularne posty

Niebezpieczne owoce morza

Coraz częściej na polskich stołach goszczą frutti di mare , czyli mięczaki (małże, omułki, ostrygi, ślimaki, ośmiornice, kalmary) i skorupiaki (krewetki, kraby, homary, langusty). Dietetycy chwalą owoce morza ze względu na cenne wartości odżywcze, jednak ich spożywanie może wywołać zatrucia pokarmowe. Spożywanie owoców morza staje się w Polsce coraz popularniejsze, a więc i prawdopodobieństwo zatruć po ich spożyciu wzrasta. Większość zatruć wywołuje negatywne objawy neurologiczne lub ze strony układu pokarmowego. Niektóre mogą być śmiertelne dla człowieka — śmiertelność może sięgać 50 proc. przypadków. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, zatrucia są spowodowane zanieczyszczeniem środowiska życia tych stworzeń fekaliami ludzkimi, w których mogą być obecne bakterie z rodzaju Salmonella lub Clostridium. Po drugie, większość owoców morza to filtratory — działają jak bardzo wydajny filtr wody. Można to sprawdzić, wrzucając małża do akwarium, w którym dawno nie wymieniano wody

O przaśnych chlebach, czyli podpłomykach i macach

W dawnych czasach chlebem nazywano cienki placek - z roztartych kamieniami ziaren, wody i odrobiny soli, wypiekany na rozgrzanych kamieniach. Taki, nazwijmy go dalej chleb, był przaśny (nie podlegał fermentacji) i dlatego określano go słowem "przaśnik". Słowianie takie pieczywo nazywali podpłomykami. Hindusi mówią o nim czapatti, Żydzi maca, a Indianie tortilla. Więc bez cienia wątpliwości rzec można, że chleby przeszłości posiadały zdecydowanie inną recepturę niż dzisiejsze chleby. Nie było w nich przede wszystkich ani drożdży, ani zakwasu. Świeże, przaśne pieczywo jest zdrowe, w przeciwieństwie do świeżego pieczywa na drożdżach czy zakwasie. Przaśne podpłomyki nie obciążają żołądka kwasem i fermentacją. Dziś, wzorem naszych prapradziadów możemy także spożywać przaśny, niekwaszony chleb. Najprostszy przepis na podpłomyki to: wziąć mąkę, wodę i trochę soli. Z tych składników zagnieść ciasto, dodając mąkę w takiej ilości, aby ciasto nie kleiło się do palców. Z kolei r

Lecznicze właściwości mózgu (1)

Stały postęp w dziedzinie badania mózgu odkrywa przed nami wciąż nowe i zaskakujące możliwości tego najbardziej skomplikowanego i tajemniczego ludzkiego organu. Wokół nas żyje tak wielu ludzi sfrustrowanych, zalęknionych, w depresji, trapionych obsesjami, fobiami, napadami paniki, kompulsywnych, cierpiących w wyniku stresu pourazowego. Dlaczego jedni z tych problemów wychodzą, a inni nie? Gdzie szukać przyczyny? Czy badanie funkcjonowania mózgu pod względem fizycznym i chemicznym oraz związku między strukturą mózgu a jego funkcjami może pomóc rozwiązać te problemy? Czy możemy coś naprawić inżynierią genetyczną? A co z hipnozą, praniem mózgu, wpływem mediów? Czy jesteśmy zablokowani naszym sposobem myślenia? Czy może jesteśmy tym, co jemy? Nadmiar możliwości A może wedyjscy mędrcy Wschodu mają na to odpowiedź? Już dawno twierdzili, że nasz mózg potrafi uwalniać w naszym organizmie substancje, które dają pokój umysłowi. Neurolodzy potwierdzili, że rzeczywiście nasz mózg ma wpływ na wytwa

Zaburzenia erekcji – jak zapobiegać i leczyć

Wśród czynników warunkujących zdrowie mężczyzny, nie wiele tak silnie wpływa na samoocenę, jak zdolność osiągania wzwodu prącia. W wielu kulturach płodność mężczyzny, a także osiąganie erekcji traktowane były, i często nadal są, jako wykładnik zdrowia i ogólnej kondycji fizycznej mężczyzny. Zaburzenia erekcji wpływają na jakość życia zarówno mężczyzn, jak i ich partnerek. Problem ten należy do wstydliwych; przez wiele lat był marginalizowany i niedoszacowany epidemiologicznie. Dopiero ostatnie badania wykazały, że zaburzenia erekcji są istotnym problemem medycznym. Prognozy demograficzne wskazujące na stale zwiększającą się przewidywaną długość życia mężczyzn sprawiają, że problemy seksualności u mężczyzn nabierają istotnego znaczenia. Według najnowszych badań w Polsce na chorobę tę cierpi około 1,5 miliona mężczyzn po 35 roku życia, z czego tylko około 15% zgłasza się do lekarza z prośbą o pomoc. Wyniki te odpowiadają tendencjom ogólnoświatowym. Ponad połowa chorych to osoby pomiędz