piątek, 28 września 2012

Światowy Dzień Wegetarianizmu


Światowy Dzień Wegetarianizmu to święto obchodzone corocznie 1 października. Zostało ustanowione 22 listopada 1977 przez Międzynarodową Unię Wegetariańską. Projektodawcą święta było Północnoamerykańskie Towarzystwo Wegetariańskie.

Ideą tego dnia jest promocja wegetarianizmu - informowanie o korzyściach zdrowotnych z tym związanych oraz uświadamianie dotyczące traktowania zwierząt i ochrony środowiska.

Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia w swojej misji promuje wegetariański styl życia. Podczas październikowego spotkania będziemy nawiązywać do słynnego Badania chińskiego (China Study), które potwierdziło, że jedną z pierwszych przyczyn chorób jest sposób żywienia się. Siła i spójność większości dowodów w tym badaniu przemawia na rzecz diety wegetariańskiej. Pełnoziarnista dieta roślinna dobrze wpływa na ludzki organizmu. Rzadko który pokarm może dostarczyć nam tylu korzyści co żywność roślinna.

Z okazji Światowego Dnia Wegetarianizmu składamy życzenia wszystkim wegetarianom! Wybraliście najlepszą drogę do zdrowia. Rozwijajcie się na niej i miejcie pewność, że wasza dieta jest każdego dnia pełnowartościowa. Praktykując wegetarianizm nie zapominajcie też o pozytywnym myśleniu - szczęśliwy amator wędlin może przeżyć ponurego, przygnębionego wegetarianina...;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".