czwartek, 20 września 2012

Fotorelacja z Grahamkowego bułkowania w Poznaniu

Przedstawiamy fotorelację z Warsztatów Piekarniczych, które odbyły się 18 września 2012 w Przedszkolu nr 74, im. Misia Uszatka w Poznaniu. Pięciolatki z oddziału Pszczółek doskonale radziły sobie, pracując żwawo małymi rączkami z ciastem na bułki. Warto wykorzystać ich zapał i spróbować w domu zabawić się jeszcze raz w grahamkowych piekarzy.


Zobacz galerię zdjęć - tutaj

Tu znajduje się przepis na bułki grahamki: http://www.siegnijpozdrowie.org/czytelnia/?p=963. Wykonanie bułek ułatwi obejrzenie przygotowanego praktycznego pokazu kulinarnego.Nazwy "chleb graham" i "bułki grahamki" pochodzą od nazwiska amerykańskiego pastora, zwolennika wstrzemięźliwości i zdrowego stylu życia, Sylwestra Grahama. Podaje się, że Graham jako pierwszy (lata 30. XIX wieku) zaczął wypiekać w swoim domu pieczywo z mąki zawierającej otręby, czyli mąki innej niż rafinowana, którą to tradycyjnie używano do wypieku chleba.To jemu przypisuje się opracowanie technologii wytwarzania nowego rodzaju chleba z mąki pszennej razowej (pełnoziarnistej). Mąka pełnoziarnista ma zdecydowaną przewagę nad mąką rafinowaną, bo jest o wiele zdrowsza. Polecamy wysłuchanie wykładu poświęconego problemowi oczyszczania zbóż http://blog.siegnijpozdrowie.org/2010/11/nagranie-wideo-wykladu-od-ziarenka-do.html.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".