Przejdź do głównej zawartości

Koncert Sięgnij Po Pokój – Ukraińcy dla Polaków

W okresie adwentu chcemy zaprosić Państwa na koncert wokalno-instrumentalny w wykonaniu ukraińskich chórzystów i muzyków, przybyłych w większości do Poznania po rozpoczęciu wojny rosyjsko-ukraińskiej. Artyści pieśnią religijną chcą podziękować Polakom za życzliwość, pomoc, dach nad głową i wszelkie wsparcie jakiego doświadczyli w minionym czasie od poznaniaków. Pragną podzielić się nadzieją czerpaną z wiary w Boga, która wlewa w ich serca pokój i uzdalnia do ufnego patrzenia w przyszłość.

Wojna to traumatyczne przeżycia. Ogarniający lęk, strach, smutek, załamanie, rozstania, strata bliskich i dobytku nie pozostają bez wpływu na zdrowie. Z pomocą, jak z lekarstwem, przychodzą – wiara i nadzieja, i muzyka. Nie od dziś wiemy o ich terapeutycznej roli. Bez wątpienia są one siłą przynoszącą pokój w czasie niepokoju.

Przyjdźcie, by odebrać słowa wdzięczności za Wasze dobre serce, ale również by doznać niezapomnianych wrażeń, zostać podniesionymi na duchu, wypełnionymi pokojem i mocą do życia pomimo wszelkich trudności i przeszkód na drogach życia.

Koncert będzie tłumaczony na język polski.

📅Kiedy: 10 grudnia, sobota
🕔Godzina: 18.00
📍Miejsce: Poznań, ul. Zeylanda 11, poziom +1
Organizator: Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia – Sięgnij Po Zdrowie
Wstęp bezpłatny

Uwaga! Nie będzie transmisji na żywo!

Концерт "Прагнення до миру" - українці для поляків

Напередодні зимових свят запрошуємо Вас на концерт за участю українського хорового колективу, вокально-інструментального гурту та музикантів, які в більшості своїй приїхали до Познані після початку російсько-української війни. Виконанням релігійних пісень артисти хочуть подякувати полякам за доброту, допомогу, дах над головою і всіляку підтримку, яку вони отримали і продовжують отримувати від познанців. Музиканти та виконавці бажають поділитися надією, що випливає з їхньої віри в Бога, яка вливає мир у їх серця і дає їм можливість з надією дивитися у майбутнє..

Війна - це травматичний досвід. Непереборна тривога, страх, смуток, розлуки, втрата близьких та майна не проходять безслідно і впливають на здоров'я. На допомогу, як ліки, приходять віра, надія і музика. Давно відомо про їхнє терапевтичне значення.

Без сумніву, вони є силою, яка приносить мир у часи лиха.

Прийдіть, щоб не тільки почути слова подяки за Ваше добре серце, але й отримати незабутні враження, наповнитися миром і силою жити, незважаючи на всі труднощі та перешкоди на життєвому шляху.

Концерт буде перекладено на польську.

📅Коли: 10 грудня, субота
🕔Час проведення: 18.00
📍Місце проведення: м. Познань, вул. Зейланда, 11, рівень +1
Організатор: Асоціація сприяння здоровому способу життя - Sięgnij Po Zdrowie

Вхід вільний

Komentarze

Popularne posty

Cudowny chleb

Przepis na "Cudowny chleb" podesłała mi wczoraj koleżanka. Nie zastanawiałam się długo i przystąpiłam do pracy. Dziś mogę powiedzieć, że polecam! Chleb bez mąki, bez drożdży i zakwasu. Znacie taki? ;-) Cudowny chleb Składniki:  150 g płatków owsianych (100 g grubych, 50 g błyskawicznych)  130 g nasion słonecznika  100 g siemienia lnianego (z czego 50% to siemię mielone)  60 g posiekanych orzechów laskowych (niekoniecznie) 20 g pestek dyni 20 g nasion chia  20 g nasion babki płesznik (psyllium) 1 łyżeczka soli  2 łyżki syropu z agawy ( ja dałam 1 łyżkę) 3 łyżki oleju roślinnego (u mnie rzepakowy)  350 ml ciepłej wody  Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki, aż do momentu uzyskania trzymającej się masy.  Przykryj ciasto i odstaw na co najmniej 2 godziny.  Keksówkę o długości 25 cm wyłóż papierem do pieczenia i przełóż do niej ciasto, delikatnie wygładzając jego wierzch wodą.  Wstaw do nagrzanego do 180 C piekarnika na 30 minut. Po tym czasie wyjmij chleb, delikatnie wyłóż do g

O przaśnych chlebach, czyli podpłomykach i macach

W dawnych czasach chlebem nazywano cienki placek - z roztartych kamieniami ziaren, wody i odrobiny soli, wypiekany na rozgrzanych kamieniach. Taki, nazwijmy go dalej chleb, był przaśny (nie podlegał fermentacji) i dlatego określano go słowem "przaśnik". Słowianie takie pieczywo nazywali podpłomykami. Hindusi mówią o nim czapatti, Żydzi maca, a Indianie tortilla. Więc bez cienia wątpliwości rzec można, że chleby przeszłości posiadały zdecydowanie inną recepturę niż dzisiejsze chleby. Nie było w nich przede wszystkich ani drożdży, ani zakwasu. Świeże, przaśne pieczywo jest zdrowe, w przeciwieństwie do świeżego pieczywa na drożdżach czy zakwasie. Przaśne podpłomyki nie obciążają żołądka kwasem i fermentacją. Dziś, wzorem naszych prapradziadów możemy także spożywać przaśny, niekwaszony chleb. Najprostszy przepis na podpłomyki to: wziąć mąkę, wodę i trochę soli. Z tych składników zagnieść ciasto, dodając mąkę w takiej ilości, aby ciasto nie kleiło się do palców. Z kolei r

Niebezpieczne owoce morza

Coraz częściej na polskich stołach goszczą frutti di mare , czyli mięczaki (małże, omułki, ostrygi, ślimaki, ośmiornice, kalmary) i skorupiaki (krewetki, kraby, homary, langusty). Dietetycy chwalą owoce morza ze względu na cenne wartości odżywcze, jednak ich spożywanie może wywołać zatrucia pokarmowe. Spożywanie owoców morza staje się w Polsce coraz popularniejsze, a więc i prawdopodobieństwo zatruć po ich spożyciu wzrasta. Większość zatruć wywołuje negatywne objawy neurologiczne lub ze strony układu pokarmowego. Niektóre mogą być śmiertelne dla człowieka — śmiertelność może sięgać 50 proc. przypadków. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, zatrucia są spowodowane zanieczyszczeniem środowiska życia tych stworzeń fekaliami ludzkimi, w których mogą być obecne bakterie z rodzaju Salmonella lub Clostridium. Po drugie, większość owoców morza to filtratory — działają jak bardzo wydajny filtr wody. Można to sprawdzić, wrzucając małża do akwarium, w którym dawno nie wymieniano wody

Jak wydłużyć życie – wykład w Tarnowie

Z każdym rokiem ludzie starsi stają się coraz liczniejszą grupą społeczną. Dzięki postępom medycyny, lepszym warunkom społecznym i ekonomicznym, a także rosnącej świadomości społecznej i modzie na zdrowy styl życia, przeciętny wiek ludzi wydłuża się. Żyją oni dłużej, ale niekoniecznie żyją zdrowiej. Z tego powodu starość jest dla wielu okresem bezczynności i czasem na chorowanie. Powstaje pytanie, czy można walczyć ze starością? Jakie są możliwości wydłużania życia nie obciążonego starczą niesprawnością?  Oczywiście, nie ustnieje eliksir młodości. Nie można też walczyć ze starością, która uwarunkowana jest prawami fizjologii, ale ze starością, która jest przedwczesna, połączona z niedołęstwem i chorobami należy walczyć. O tym, co zrobić, być żyć dłużej i lepiej, dowiedzą się Państwo podczas spotkania, na które zapraszamy. Po prelekcji odbędzie się zdrowy poczęstunek. Prelegent: Agata Radosh Kiedy: 26 marca 2023, niedziela Godzina: 16.00 Gdzie: Tarnów, ul. Sokoła 11 Organizator: ChS

Metody utrwalania żywności i promieniowanie jonizujące

Symbol Radura stosowany do oznaczania  żywności napromieniowanej Żywność utrwala się współcześnie za pomocą: chłodzenia, w którym stosuje się temperatury w granicach od 10°C do 0°C, zamrażania, w którym żywność jest oziębiona do temperatury -18°C i poniżej (ale zwykle nie poniżej -30°C) i w tej temperaturze jest przechowywana, ogrzewania, tj.: pasteryzacji i sterylizacji, odwadniania, dodawania substancji osmoaktywnych, zakwaszania (naturalnego i metodą chemiczną), nietypowych i skojarzonych metod utrwalania żywności.