piątek, 28 stycznia 2011

Powstrzymać nadchodzącą starość

Z każdym rokiem ludzie starsi stają się coraz liczniejszą grupą społeczną. Dzięki postępom medycyny oraz lepszym warunkom społecznym i ekonomicznym, przeciętny wiek ludzi na świecie wydłuża się. Ludzie żyją dłużej, ale niekoniecznie żyją zdrowiej. Z tego powodu starość jest dla wielu okresem bezczynności i czasem na chorowanie.

Powstaje pytanie, czy można walczyć ze starością? Jakie są możliwości wydłużania życia nie obciążonego starczą niesprawnością? Nie można walczyć ze starością, która uwarunkowana jest prawami fizjologii, ale ze starością, której ludzie doznają obecnie, która jest z reguły przedwczesna, połączona z niedołęstwem i chorobami należy walczyć.

Starość powinna być aktywnym i dającym satysfakcję okresem ludzkiego życia, upływającym we względnym zdrowiu. O tym co szkodzi, a co sprzyja pięknej starości dowiedzą się Państwo podczas spotkania Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia, które odbędzie się 19 lutego o godz. 18:00 przy ul. Zeylanda 11 w Poznaniu.

Po spotkaniu będzie miała miejsce degustacja przy ciepłej herbacie. Wstęp wolny.

1 komentarz:

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".