środa, 9 maja 2012

Kapusta i szczaw lepsze niż schab?

„Jestem wegetarianką od trzeciego pokolenia. W czasie swojego życia przebywałam w różnych środowiskach obserwując ludzi i jedząc przeróżne wegetariańskie potrawy. Widziałam zarówno zmęczonych, źle wyglądających, wychudzonych bądź otyłych wegetarian, jak i bardzo dobrze "trzymające się” osoby spożywające na co dzień mięso. Zastanawiałam się, jak to jest możliwe, by być chorym wegetarianinem, jeśli dieta wegetariańska jest przecież zdrowa!? I jak to możliwe, aby być aktywnym i sprawnym mięsożercą, skoro powszechnie wiadomo, że mięso nie sprzyja zdrowiu? Doszłam do wniosku, iż to nie sama dieta czyni człowieka zdrowym, ale właściwe podejście do niej”. Joanna Radosh

Podczas majowego wykładu Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia przedstawione zostaną argumenty i kontrargumenty przejścia na dietę wegetariańską. Podkreślone zostaną również konsekwencje wynikające z niewłaściwego prowadzenie diety wegetariańskiej.

Wszystkich zainteresowanych oraz ciekawych tego jak być zdrowym wege na co dzień zapraszamy 19 maja na godz. 18.00 do budynku przy ul. J. Zeylanda 11 w Poznaniu. Wstęp wolny. Na uczestników spotkania czeka poczęstunek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".