niedziela, 1 lutego 2015

Rak – bunt w ciele

Nagranie wykładu z serii Biblia a zdrowie pt: "Rak – bunt w ciele", który został przedstawiony w czerwcu 2014 roku przez Agatę Radosh podczas spotkania Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia – Sięgnij po zdrowie w Poznaniu. Wykład daje odpowiedź m.in. na następujące pytania: Czy rak i nowotwór to jedno i to samo? Dlaczego palenie papierosów, picie alkoholu, picie kawy, dieta wysokotłuszczowa oraz dieta bogata w mięso, nabiał i cukier zwiększają ryzyko raka? Jaki styl życia należy prowadzić i jak się odżywiać, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko zachorowania na raka? Jakie elementy stylu życia mają wpływ na przezwyciężenie raka? Dlaczego rozwój komórek rakowych można przyrównać do grzechu?

W walce z rakiem Bóg nie zostawił nas bez nadziei. Umieścił w naszym ciele pewne mechanizmy, które chronią nas przed rakiem. I o tym także w wykładzie.

Dnia 4 lutego będzie obchodzony Światowy Dzień Walki z Rakiem.

1 komentarz:

  1. Niestety rak to choroba cywilizacyjna...odżywianie ma pod tym względem duże znaczenie...

    OdpowiedzUsuń

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".