środa, 20 maja 2009

Ruch i ćwiczenia fizyczne lekiem na OSTEOPOROZĘ

osteoporoza i ćwiczenia Słabe kości zagrażają naszemu życiu. Dziś, na szczęście już o tym wiemy. Ale sama wiedza to za mało. Większość z nas powinna sporo zmienić w swoim codziennym życiu. Przede wszystkim powinniśmy zwiększyć swoją aktywność fizyczną.

Nie ulega wątpliwość, że najskuteczniejszym sposobem zapobiegania osteoporozie są ćwiczenia fizyczne. Ruch chroni przed osteoporozą, ale także jest najtańszym lekiem na tę chorobę.

Na najbliższym spotkaniu Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia zaproszony terapeuta zapozna Państwa z prostymi ćwiczeniami, które wzmacniają kości. Przedstawi ćwiczenia w warunkach domowych, na wolnym powietrzu, z piłką thera bandt oraz powie o korzyściach płynących z marszu z kijkami. Wyuczenie nawyku regularności ćwiczeń na co dzień jest niesamowicie istotne w zapobieganiu i leczeniu osteoporozy, ponieważ ruch wzmacnia kości.

Spotkanie odbędzie się 30 maja o godz. 18.00 przy Zeylanda 11 w Poznaniu. Po spotkaniu organizatorzy zapraszają na degustację potraw wzmacniających kości. Wstęp wolny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".