wtorek, 13 listopada 2012

Profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych

Choroby układu krążenia to schorzenia dotyczące narządów i tkanek wchodzących w skład układu krążenia. Profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych, w szczególności serca, tętnic i żył, dlatego często są też nazywane chorobami układu sercowo-naczyniowego. Rozwijają się powoli i w cichości. Latami nie dają o sobie znać. Wraz z rozwojem cywilizacji doszło do zwiększonej zachorowalności na choroby układu krążenia, tak, że wiele z nich nazywanych jest chorobami cywilizacyjnymi, inaczej chorobami stylu życia. W Polsce są one odpowiedzialne za ok. 50% liczby zgonów, z tego najczęstszymi przyczynami zgonu jest zawał serca i udar mózgu. Do chorób układu krążenia zalicza się m.in.: miażdżycę, chorobę niedokrwienną i nadciśnienie tętnicze.

O czynnikach ryzyka chorób krążeniowo-naczyniowych i ich profilaktyce powiemy podczas listopadowego spotkania Stowarzyszenia, które odbędzie się 17 XI, o godz. 18. przy Zeylanda 11 w Poznaniu. W programie także badanie wskaźnika masy ciała (BMI), którego podwyższona wartość związana jest ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia chorób krążenia, a także praktyczny pokaz kulinarny i degustacja. Wstęp wolny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".