Przejdź do głównej zawartości

Najlepszy prezent na Dzień Kobiet? Idealny mąż!

Miłość polega na tym, że człowiek pragnie największego dobra drugiej osoby i jest gotów zrobić wszystko, by się do tego przyczynić.
G. W. Blount

Kobiety różnią się od mężczyzn nie tylko fizycznie, ale emocjonalnie i psychicznie. To właśnie dlatego większość mężczyzn nie rozumie kobiet.

Każdy mężczyzna to osobowość jedyna w swoim rodzaju, „straszliwa i wspaniała”, jak napisał król Dawid. Liczne ankiety pokazują, że panowie uważają siebie za prawie idealnych mężów. A jaki jest faktycznie idealny mąż?

1. Jest gotowy spędzać czas z żoną.

Rozumie, dlaczego ona jest taka, jaka jest. Jest wobec niej wyrozumiały. Stara się jej pomóc w przezwyciężeniu słabości, poszerzając wiedzę o naturze kobiety i odpowiednio postępując.

2. Pragnie zaspokajać jej potrzeby.

Pragnie tak czynić, nawet wówczas gdy pragmatyzm podszeptuje, że to nonsens. Potrafi użyć odpowiednich słów i wie, jak działać, by dostarczyć żonie romantycznych przeżyć. Traktuje ją jak piękny kwiat; ostrożnie by nie złamać go męską niewrażliwością.

3. Rozumie jej reakcje seksualne.

Wie, że mają one bezpośredni związek z tym, czy mąż zaspokaja jej potrzeby emocjonalne.

4. Rozumie, że jako mężczyzna powinien dorosnąć.

Zaczyna myśleć dojrzale. Przestaje być egoistą. Traktuje żonę jako równorzędnego partnera. Okazuje uczucia. Uważnie słucha, zanim wyciągnie wnioski. Świadomy jest, że mężczyzna może zostać pokonany przez kobietę. Nie zazdrości, gdy żona jest w czymś od niego lepsza. Rozumie, że może mieć ona swoje zdanie. Przestaje wszczynać spory i obrażać się. Nie jest małostkowy. Dzieli obowiązki żony. Jest cierpliwy i opanowany. Skłonny do ustępstw. Potrafi przyjąć uwagi i przeprosić. Chętnie wybacza.

5. Przyznaje, że czegoś mu brakuje, jeśli zaprzecza duchowemu wymiaru życia.

Uważa, że mężczyzna, który na kolanach błaga Boga o przebaczenie i siłę do stanie się idealnym mężem, jest większy i silniejszy, niż każdy z ziemskich bohaterów, który tego nie czyni.

6. Troszczy się o rodzinę.

Wie, że mężczyzna, który nie zaspokaja finansowych, emocjonalnych, duchowych i fizycznych potrzeb rodziny, daje dowód na brak męskości i powód do wstydu. Podejmując decyzję, kieruje się dobrem rodziny, a nie swoim własnym.

7. Oddaje żonie szacunek.

Okazuje jej zainteresowanie i miłość. Zachwyca się nią. Docenia. Chwali. Nie poniża żony. Nie krzyczy na nią. Nie ignoruje jej.

8. Kocha żonę jak własne ciało.

Spokojnie znosi jej błędy i niedociągnięcia. Jest zawsze uprzejmy i łagodny. Dba o jej rozwój. Nie sprawia jej przykrości i nie rani. Jest jej wierny i godny zaufania.

***

Na ile mężowie kochają swoje żony?

Większość mężczyzn rzuciłaby się ratować żonę, gdyby groziło jej jakieś fizyczne niebezpieczeństwo. Broniliby jej również przed obraźliwymi i uwłaczającymi zaczepkami. Chciałabym wierzyć, że większość mężów poszłaby nawet na śmierć…, by ratować swoje żony.

Tajemnica szczęścia mężów

W naturze kobiet leży więcej dawać niż brać. Jeżeli żona czuje się kochaną i akceptowaną, jeżeli nie jest to wyjątkiem lecz regułą, staje się ona niemal gliną w rekach męża. Na odebraną miłość odpowiada miłością i szacunkiem.

W wielu mężach doszło już do cudownych przemian. Wierzę, że także innym uda się tego dokonać!

***

Kobiety, żony!

Nie zostałyśmy stworzone, by rządzić mężczyznami czy współzawodniczyć z nimi. Nie jesteśmy po to, by ich krytykować i pouczać. Jesteśmy, by mężów wspierać i doceniać. Kochać i szanować. Oni baaardzo tego potrzebują. Nasza miłość ma na nich pozytywny wpływ. Zróbmy, co w naszej mocy, by być dla nich idealnymi żonami.

Jeżeli w rodzinie kobieta nosi spodnie, któregoś dnia zobaczy, że kochanka jej męża zakłada sukienkę.

Agata Radosh
siegnijpozdrowie.org

Wykorzystano książkę pt. Sztuka uwodzenia własnej żony, M. Hardisty.

Komentarze

  1. To działa też w drugą stronę - na dzień faceta najlepsze gdy żona będzie najmilsza i ukochana dla niego. On także to bardzo doceni.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".

Popularne posty

Czy Jan Chrzciciel był wegetarianinem?

Zgodnie z twierdzeniem zawartym w Mt 3,4 oraz Mk 1,6 dieta Jana Chrzciciela składała się z „szarańczy i miodu leśnego” [gr. akrides , l.mn. słowa akris ]. Nie wiadomo, czy ewangeliści mieli na myśli, że Jan nie jadał niczego innego poza szarańczą i miodem leśnym, czy też, że stanowiły one główne składniki jego pożywienia. Możliwe jest również, że „szarańcza i miód leśny” uważane były za składniki wyróżniające dietę proroka, podobnie jak „odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany” sprawiały, że był uważany za następcę starożytnych proroków. Jan mógł też ograniczać się do spożywania „szarańczy i miodu leśnego” tylko wtedy, gdy inne produkty spożywcze nie były łatwo dostępne. „Szarańcza i miód leśny” mogły w końcu stanowić jedynie przykłady różnorodnych produktów spożywczych dostępnych w naturze, a nazwy te należy traktować jako stosowany w krajach Orientu obrazowy sposób na podkreślenie jego samotniczego, pełnego wstrzemięźliwości życia, które wiódł z dala od ludzi. Z uwagi na fak...

Niebezpieczne owoce morza

Coraz częściej na polskich stołach goszczą frutti di mare , czyli mięczaki (małże, omułki, ostrygi, ślimaki, ośmiornice, kalmary) i skorupiaki (krewetki, kraby, homary, langusty). Dietetycy chwalą owoce morza ze względu na cenne wartości odżywcze, jednak ich spożywanie może wywołać zatrucia pokarmowe. Spożywanie owoców morza staje się w Polsce coraz popularniejsze, a więc i prawdopodobieństwo zatruć po ich spożyciu wzrasta. Większość zatruć wywołuje negatywne objawy neurologiczne lub ze strony układu pokarmowego. Niektóre mogą być śmiertelne dla człowieka — śmiertelność może sięgać 50 proc. przypadków. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, zatrucia są spowodowane zanieczyszczeniem środowiska życia tych stworzeń fekaliami ludzkimi, w których mogą być obecne bakterie z rodzaju Salmonella lub Clostridium. Po drugie, większość owoców morza to filtratory — działają jak bardzo wydajny filtr wody. Można to sprawdzić, wrzucając małża do akwarium, w którym dawno nie wymieniano wody ...

Człowiek i zdrowie

Posłuchajcie bajki... Bajka Ignacego Krasickiego „Człowiek i zdrowie” jest smutną uwagą nad bezmyślnością, z jaką ludzie traktują swoje ciała. W utworze przedstawione zostają dwie postacie – człowiek, który oczywiście oznacza wszystkich ludzi i zantropomorfizowane zdrowie. Bohaterowie idą razem jakąś nieokreśloną drogą – drogą tą jest oczywiście życie. Na początku człowieka rozpiera energia, chce biec i denerwuje się, że zdrowie nie ma ochoty podążać za nim. Nie spiesz się, bo ustaniesz – ostrzega zdrowie, ale człowiek nie ma ochoty go słuchać. Wreszcie człowiek się męczy i zwalnia – przez pewien czas idą ze zdrowiem obok siebie. Po pewnym czasie to zdrowie zaczyna wysuwać się na prowadzenie, jego towarzysz zaś nie może nadążyć. Iść nie mogę, prowadź mnie – prosi zdrowie, to zaś odpowiada, że trzeba było słuchać jego wcześniejszych ostrzeżeń i znika, zostawiając człowieka samego. W ten sposób przedstawione zostają trzy etapy życia. Najpierw, w młodości, człowiek nie dba o swoje ...

O przaśnych chlebach, czyli podpłomykach i macach

W dawnych czasach chlebem nazywano cienki placek - z roztartych kamieniami ziaren, wody i odrobiny soli, wypiekany na rozgrzanych kamieniach. Taki, nazwijmy go dalej chleb, był przaśny (nie podlegał fermentacji) i dlatego określano go słowem "przaśnik". Słowianie takie pieczywo nazywali podpłomykami. Hindusi mówią o nim czapatti, Żydzi maca, a Indianie tortilla. Więc bez cienia wątpliwości rzec można, że chleby przeszłości posiadały zdecydowanie inną recepturę niż dzisiejsze chleby. Nie było w nich przede wszystkich ani drożdży, ani zakwasu. Świeże, przaśne pieczywo jest zdrowe, w przeciwieństwie do świeżego pieczywa na drożdżach czy zakwasie. Przaśne podpłomyki nie obciążają żołądka kwasem i fermentacją. Dziś, wzorem naszych prapradziadów możemy także spożywać przaśny, niekwaszony chleb. Najprostszy przepis na podpłomyki to: wziąć mąkę, wodę i trochę soli. Z tych składników zagnieść ciasto, dodając mąkę w takiej ilości, aby ciasto nie kleiło się do palców. Z kolei r...

O rybach dobrych i złych

Nie, to nie będzie bajka o posłusznych i niegrzecznych rybkach, choć z pewnością nie jeden z nas chciałby oderwać się od codziennej rzeczywistości, powspominać okres dzieciństwa i poczuć, przynajmniej na chwilę, błogą beztroskę. Czy ktoś dziś słyszał o rybach dobrych i złych? Prędzej możemy się dowiedzieć o rybach świeżych lub zepsutych; o tym, że cuchnące odświeżają, zmieniają datę przydatności do spożycia i sprzedają prawie jako wczoraj złowione. Ale o dobrych i złych ktoś słyszał? Rzadko, a szkoda, bo dobre mogą przynieść z sobą dobro, a złe...