Przejdź do głównej zawartości

Klub Zdrowia zaprasza Cię

W maju, przy Stowarzyszeniu Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij po zdrowie, swoją misję rozpoczyna Klub Zdrowia. Zapraszamy na dyskusję, praktyczny pokaz kulinarny i degustację. Temat pierwszego spotkania: „Zacznij zdrowo się odżywiać. Praktyczne wskazówki do zastosowania od zaraz”.

Spotkanie dedykowane jest osobom, które chciałyby wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, ale nie wiedzą od czego zacząć, jak również praktykom zdrowego odżywiania, chcącym podzielić się swoim doświadczeniem.

W ramach spotkania zaprezentujemy praktyczną kulinarną inspirację, dzięki której poznasz zdrowe i odżywcze naturalne składniki, a także skosztujesz przygotowanej potrawy. Zobaczysz, jak szybko, tanio i smacznie można przyrządzić danie dla zdrowia.

Podczas spotkania będziemy zachęcać do wspólnej dyskusji i wymiany doświadczeń.
Przyjdź, porozmawiaj i dowiedz się więcej!

Prowadzenie: Agata Panasewicz i Agata Radosh

Data: 20.05.2014 r. (wtorek)
Godzina: 18:30
Miejsce: Zeylanda 11
Czas trwania: 2h
Wstęp wolny!
Zapraszamy!

Dołącz do nas na FB!

Komentarze

Popularne posty

Niebezpieczne owoce morza

Coraz częściej na polskich stołach goszczą frutti di mare , czyli mięczaki (małże, omułki, ostrygi, ślimaki, ośmiornice, kalmary) i skorupiaki (krewetki, kraby, homary, langusty). Dietetycy chwalą owoce morza ze względu na cenne wartości odżywcze, jednak ich spożywanie może wywołać zatrucia pokarmowe. Spożywanie owoców morza staje się w Polsce coraz popularniejsze, a więc i prawdopodobieństwo zatruć po ich spożyciu wzrasta. Większość zatruć wywołuje negatywne objawy neurologiczne lub ze strony układu pokarmowego. Niektóre mogą być śmiertelne dla człowieka — śmiertelność może sięgać 50 proc. przypadków. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, zatrucia są spowodowane zanieczyszczeniem środowiska życia tych stworzeń fekaliami ludzkimi, w których mogą być obecne bakterie z rodzaju Salmonella lub Clostridium. Po drugie, większość owoców morza to filtratory — działają jak bardzo wydajny filtr wody. Można to sprawdzić, wrzucając małża do akwarium, w którym dawno nie wymieniano wody ...

O przaśnych chlebach, czyli podpłomykach i macach

W dawnych czasach chlebem nazywano cienki placek - z roztartych kamieniami ziaren, wody i odrobiny soli, wypiekany na rozgrzanych kamieniach. Taki, nazwijmy go dalej chleb, był przaśny (nie podlegał fermentacji) i dlatego określano go słowem "przaśnik". Słowianie takie pieczywo nazywali podpłomykami. Hindusi mówią o nim czapatti, Żydzi maca, a Indianie tortilla. Więc bez cienia wątpliwości rzec można, że chleby przeszłości posiadały zdecydowanie inną recepturę niż dzisiejsze chleby. Nie było w nich przede wszystkich ani drożdży, ani zakwasu. Świeże, przaśne pieczywo jest zdrowe, w przeciwieństwie do świeżego pieczywa na drożdżach czy zakwasie. Przaśne podpłomyki nie obciążają żołądka kwasem i fermentacją. Dziś, wzorem naszych prapradziadów możemy także spożywać przaśny, niekwaszony chleb. Najprostszy przepis na podpłomyki to: wziąć mąkę, wodę i trochę soli. Z tych składników zagnieść ciasto, dodając mąkę w takiej ilości, aby ciasto nie kleiło się do palców. Z kolei r...

Mięso królicze — jeść, czy nie jeść

W czasie robienia dzisiejszych zakupów, nawiązała się między mną, a sprzedającym ciekawa rozmowa. Problem dotyczył jedzenia mięsa z królika. Powiedziałam, że nie uważam biblijnego podziału zwierząt na "czyste" i "nieczyste" jedynie za przepis ceremonialny, i że zasady diety biblijnej, będące wyrazem troski o zdrowie człowieka, nadal obowiązują. W związku z tym, mięso królicze nie powinno być spożywane przez ludzi. Mój rozmówca słysząc to, odrzekł zaskoczony: "Ale przecież to takie zdrowie mięso!". Nie dowierzał. Chciał poznać powody, dla których Pismo Święte zabrania jedzenia mięsa z królika. Zaczynając więc od anatomii i fizjologii, przedstawiłam fakty dotyczące tej kwestii. Rynek spożywczy promuje mięso królicze, reklamując, że należy do mięs delikatnych i dietetycznych, więc może konkurować z drobiem i rybami. Pismo Święte jednak nie bez powodu zalicza królika do zwierząt, które Bóg uznał za tzw. nieczyste (nie nadające się do spożycia). Rozwój bada...

Prelekcja "Uczciwi wobec siebie" w Rudzie Śląskiej

Zapraszamy Panie do udziału w spotkaniu kobiet w Rudzie Śląskiej. W czasie śniadania dla Pań odbędzie się prelekcja Agaty Radosh pt. "Uczciwi wobec siebie".  Spędźmy razem miło czas przy smacznym jedzeniu! Kiedy: 12 stycznia 2025 r. Godzina: 10.00 Gdzie: Ruda Śląska, ul. Mickiewicz 23a Wstęp wolny!

Nowy 2025 rok

Z okazji nowego 2025 roku życzymy Wam przede wszystkim bliskości Wiecznej Miłości — życzmy nieprzemijającej świadomości, że należymy do Boga, troszczącego się o nas. Życzymy nieskończonej cierpliwości, wytrwałości w zaangażowanie w rzeczy ważne i najważniejsze. Życzymy podejmowania dobrych decyzji i wszelkiej pomyślności. Bądźcie zdrowi i szczęśliwi!