Przejdź do głównej zawartości

Punkt Wsparcia Sięgnij Po Zdrowie

Oferujemy Państwu bezpłatne teleporady z obszaru zdrowia emocjonalnego, intelektualnego, fizycznego i duchowego możliwe przez telefon lub komunikatory Skype i Messenger.

Zdrowie emocjonalne: Utrzymanie zdrowia emocjonalnego wymaga monitorowania i odkrywania swoich myśli i uczuć, identyfikacji przeszkód dobrego samopoczucia i rozwiązywania problemów emocjonalnych, a jeśli to konieczne, korzystania z pomocy terapeuty. Obejmuje zaufanie, poczucie własnej wartości, samoakceptację, pewność siebie, opanowanie, a także umiejętność zachowania się wobec niepowodzeń i porażek.

Zdrowie intelektualne: Aktywny umysł jest niezbędną częścią zdrowia. Otwiera on na nowe pomysły, posiada zdolność analizowania, krytycznego myślenia, ma motywację do opanowania nowych umiejętności. Obejmuje ciągłe dążenie do zdobywania informacji i rozwoju intelektualnego, a także poczucie humoru.

Zdrowie fizyczne: Optymalne fizyczne zdrowie wymaga zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, unikania szkodliwych nawyków (nikotyny, narkotyków, alkoholu), odpowiedzialności wobec decyzji o seksie, uczenia się i rozpoznawania objawów choroby, regularnych medycznych i stomatologicznych badań kontrolnych oraz podejmowania kroków, aby zapobiegać wszelkim urazom.

Zdrowie duchowe: Zdrowie duchowe to zbiór przekonań przewodnich, zasad i wartości, które pomagają przejść przez życie, zwłaszcza w trudnych chwilach. Nie jest to przypisanie jakiejś konkretnej religii. Zorganizowane religijne życie pomaga wielu osobom rozwijać duchowe zdrowie i znaleźć nadzieję, sens i cel życia. Obejmuje zdolność do miłości, współczucia, przebaczenia, altruizmu i spełnienia.

UWAGA! Osoby pragnące skorzystać z teleporad i otrzymać wsparcie proszone są o wysłanie e-maila na adres punktwsparcia@adn.edu.pl zawierającego odpowiedzi na cztery poniższe pytania.
  1. Jak przedstawisz krótko swoją obecną sytuację?
  2. Interesuje mnie porada w zakresie (wybierz właściwe):
    1. nie radzę sobie ze stresem, depresją, negatywnymi emocjami,
    2. doświadczam przemocy,
    3. potrzebuję pomocy w relacjach małżeńskich,
    4. potrzebuję pomocy w wychowaniu dzieci,
    5. mam problem z uzależnieniem,
    6. pragnę poznać naturalne i domowe metody budowanie odporności i cofania chorób,
    7. pragnę kształtować prozdrowotne nawyki i otrzymać wsparcie dietetyczne,
    8. odczuwam lęk i strach,
    9. tracę wiarę w Boga.
  3. Czego oczekujesz od porady?
  4. Najlepszą dla mnie formą kontaktu z konsultantem będzie rozmowa poprzez (wybierz właściwe):
    1. telefon,
    2. Skype,
    3. Messenger.
WAŻNE!Po otrzymaniu zgłoszenia poprzez e-mail wyznaczony zostanie termin konsultacji na odległość. Odpowiemy w ciągu 3-5 dni na tyle zgłoszeń, na ile będzie to możliwe.

Organizator:Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia – Sięgnij Po Zdrowie
Współorganizator: Akademia Dobrych Nawyków

Nasi konsultanci: Anna Ożarek-Pęciak i Piotr Zawadzki

Anna Ożarek-Pęciak – właściciel firmy szkoleniowej ADN, trener, coach, dietetyk. Ukończyła Akademię Medyczną w Poznaniu – zdrowie publiczne, studia podyplomowe z dietetyki oraz psychologii zarządzania. Uzyskała certyfikat z zakresie coachingu i psychologii zarządzania Uniwersytetu Franklina, Terapii Zachowań oraz Psychoonkologii organizowane przez Ministerstwo Zdrowia. Ma 16-letnie doświadczenie w zakresie marketingu, sprzedaży i obsługi klienta. Od 12 lat zajmuje się organizacją i prowadzeniem szkoleń z zakresu komunikacji, zarządzania i obsługi, pacjenta/klienta. Realizuje szkolenia z zakresu: efektywnej komunikacji, obsługi pacjenta/klienta, kontroli stresu, pomocy w kryzysie, motywacji, coachingu, inteligencji emocjonalnej, rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z uzależnieniami, m.in. od papierosów i słodyczy oraz powrotu do zdrowia (wszystkie choroby cywilizacyjne, choroby z autoagresji). Prowadzi porady dietetyczne i terapię małżeńską. Przez kilka lat udzielała wsparcia emocjonalnego i dietetycznego oraz zachęcała do aktywnego stylu życia na turnusach zdrowotnych NEW START przy współpracy z lekarzem.

Piotr Zawadzki – pastor, terapeuta uzależnienia nikotynowego.

Informacje na stronach: www. adn.edu.pl i www.siegnijpozdrowie.org

W czasie pandemii koronawirusa spowodowanej przez COVID-19 życzymy Państwu
dużo zdrowia i pokoju serca.

Komentarze

Popularne posty

Z boreliozą można wygrać

Wywiad z Lilianną Frankowską, prezesem Stowarzyszenia Chorych na Boreliozę , którego misją jest pomagać wszystkim, którzy czują się zagubieni i samotni w swojej chorobie. Agata Radosh: Chciałam porozmawiać o boreliozie, nazywaną też chorobą z Lyme. Maleńki pajęczak zmienia plany tysiącom ludzi, aby nie powiedzieć – niszczy je… Ale zacznijmy od tego, w jaki sposób dochodzi do zakażenia? Lilianna Frankowska: Kleszcze z rodzaju Ixodens ricinus występujące w Polsce, możemy spotkać już nawet w piwnicach, a nie tylko lasach czy łąkach. Są nosicielami wielu patogenów (podobno 140). Jednym z nich są bakterie z rodzaju Borrelia burgdorferi , które bytują i namnażają się w jelitach tych kleszczy. Kiedy kleszcz żeruje na swoim żywicielu, krętki aktywują się i wraz ze śliną przenikają pod skórę człowieka. Przyjmuje się, że do zakażenia dochodzi od 24 do 48 godzin, ale z naszych doświadczeń wynika, że ten czas może być znacznie krótszy. Należy podkreślić, że kleszcze we wszystkich swoich sta...

Niebezpieczne owoce morza

Coraz częściej na polskich stołach goszczą frutti di mare , czyli mięczaki (małże, omułki, ostrygi, ślimaki, ośmiornice, kalmary) i skorupiaki (krewetki, kraby, homary, langusty). Dietetycy chwalą owoce morza ze względu na cenne wartości odżywcze, jednak ich spożywanie może wywołać zatrucia pokarmowe. Spożywanie owoców morza staje się w Polsce coraz popularniejsze, a więc i prawdopodobieństwo zatruć po ich spożyciu wzrasta. Większość zatruć wywołuje negatywne objawy neurologiczne lub ze strony układu pokarmowego. Niektóre mogą być śmiertelne dla człowieka — śmiertelność może sięgać 50 proc. przypadków. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, zatrucia są spowodowane zanieczyszczeniem środowiska życia tych stworzeń fekaliami ludzkimi, w których mogą być obecne bakterie z rodzaju Salmonella lub Clostridium. Po drugie, większość owoców morza to filtratory — działają jak bardzo wydajny filtr wody. Można to sprawdzić, wrzucając małża do akwarium, w którym dawno nie wymieniano wody ...

O przaśnych chlebach, czyli podpłomykach i macach

W dawnych czasach chlebem nazywano cienki placek - z roztartych kamieniami ziaren, wody i odrobiny soli, wypiekany na rozgrzanych kamieniach. Taki, nazwijmy go dalej chleb, był przaśny (nie podlegał fermentacji) i dlatego określano go słowem "przaśnik". Słowianie takie pieczywo nazywali podpłomykami. Hindusi mówią o nim czapatti, Żydzi maca, a Indianie tortilla. Więc bez cienia wątpliwości rzec można, że chleby przeszłości posiadały zdecydowanie inną recepturę niż dzisiejsze chleby. Nie było w nich przede wszystkich ani drożdży, ani zakwasu. Świeże, przaśne pieczywo jest zdrowe, w przeciwieństwie do świeżego pieczywa na drożdżach czy zakwasie. Przaśne podpłomyki nie obciążają żołądka kwasem i fermentacją. Dziś, wzorem naszych prapradziadów możemy także spożywać przaśny, niekwaszony chleb. Najprostszy przepis na podpłomyki to: wziąć mąkę, wodę i trochę soli. Z tych składników zagnieść ciasto, dodając mąkę w takiej ilości, aby ciasto nie kleiło się do palców. Z kolei r...

Mięso królicze — jeść, czy nie jeść

W czasie robienia dzisiejszych zakupów, nawiązała się między mną, a sprzedającym ciekawa rozmowa. Problem dotyczył jedzenia mięsa z królika. Powiedziałam, że nie uważam biblijnego podziału zwierząt na "czyste" i "nieczyste" jedynie za przepis ceremonialny, i że zasady diety biblijnej, będące wyrazem troski o zdrowie człowieka, nadal obowiązują. W związku z tym, mięso królicze nie powinno być spożywane przez ludzi. Mój rozmówca słysząc to, odrzekł zaskoczony: "Ale przecież to takie zdrowie mięso!". Nie dowierzał. Chciał poznać powody, dla których Pismo Święte zabrania jedzenia mięsa z królika. Zaczynając więc od anatomii i fizjologii, przedstawiłam fakty dotyczące tej kwestii. Rynek spożywczy promuje mięso królicze, reklamując, że należy do mięs delikatnych i dietetycznych, więc może konkurować z drobiem i rybami. Pismo Święte jednak nie bez powodu zalicza królika do zwierząt, które Bóg uznał za tzw. nieczyste (nie nadające się do spożycia). Rozwój bada...

W żydowskiej kuchni – relacja ze spotkania w Kielcach

Kilka dni temu, 13 lutego 2025 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach odbył się wykład poświęcony kulturze odżywiania Żydów. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego spotkania, którą przygotowała goszcząca nas biblioteka. – Jedzenie było i jest ważnym elementem scalającym społeczność żydowską – mówiła podczas czwartkowego spotkania „Klubu zdrowia” prelegentka – Agata Radosh. Tak, jak i poprzednim razem, nasza czytelnia wypełniła się po brzegi, dlatego już dziś zapraszamy na kolejny wykład, który zaplanowaliśmy na 27 marca. – „Klub zdrowia – o zdrowiu między książkami” to cykl spotkań poświęconych zdrowemu stylowi życia, a także forma promocji zbiorów naszej biblioteki – mówiła otwierając spotkanie Marta Boszczyk, zastępca dyrektora Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach. Warto podkreślić, że współorganizatorem wydarzeń jest Chrześcijańska Służba Charytatywna „Blisko Serca”, dzięki której...