Podagrycznik pospolity 🌿🌿 należy do rodziny selerowatych. W średniowiecznej Polsce sprzedawano jako warzywo na targowiskach. Dziś niektórzy chcieliby wykorzystać go np. do sałatki, ale nie mają pewności, czy zerwą właściwą roślinę, bowiem podagrycznik można pomylić z innymi chwastami. O ile podagrycznik jest chwastem jadalnym, podobnie wyglądają pewne chwasty niejadalne. Myślę, że nabrałam już wprawy w temacie i chcę przekazać podstawowych osiem wskazówek, które upewnią was, że zerwaliście na pewno podagrycznik. Roślina na rozgałęzione kłącze. Listki są pikowane. Podagrycznik posiada trzy grupy liści na łodyżce. Grupa górna ma trzy listki, dwie grupy dolne mają po dwa listki (zwłaszcza młode rośliny), ale mogą mieć także po trzy. Listki nie są ze sobą połączone. Łodyżka nie ma włosków, jest naga. Łodyżka na całej długości ma charakterystyczne wyżłobienie (rowek). Przekrój łodyżki jest trójkątny. Przecięta łodyżka ma charakterystyczny zapach. W zielu podagrycznika w...
Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia – Sięgnij Po Zdrowie
Zgadzam się.. dieta wywiera ogromny wpływ na zdrowie ale nie tylko na samo zdrowie. Również na samopoczucie i jakość naszego życia bo w końcu zdrowy człowiek to szczęśliwy człowiek. Przynajmniej tak powinno być. Wiele osób też myli fakt.. nie trzeba używać odżywek, by budować masy mięśniowe a wielu uważa je za niezbędne.
OdpowiedzUsuń___________
BODYWORK
Według różnych badań powodzenie w odchudzaniu to 30 procent ćwiczeń i 70 procent diety. To tylko potwierdza jak ważny jest sposób w jaki się odżywiamy.
OdpowiedzUsuńDieta ma ogromny wpływa na zdrowie, na swoim przykładzie, wystarczy że usunąłem ze swojej diety kilka ciężkich rzeczy i od razu człowiek czuje się zdecydowanie lepiej.
OdpowiedzUsuńDieta zawsze ma bardzo duży wpływ na organizm. Szczególnie pomaga osobom które są chore na różne zwyrodnienia. Ja osobiście popieram diete zrównoważoną i bogatą w składniki odżywcze z bardzo małą ilością mięsa.
OdpowiedzUsuń