Nagranie wykładu Agaty Radosh pt: Jak przygotować zdrowe śniadanie dla ucznia, który odbył się w ramach działalności Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia w Poznaniu 15 września 2012 r. Wykład uświadamia, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Nawiązuje do konsekwencji obecności w diecie tzw. śmieciowego jedzenia i dodatniego bilansu energetycznego. Akcentuje potrzebę pracy nad nawykami żywieniowymi dzieci i młodzieży. Przedstawia propozycje ciepłych posiłków na śniadanie oraz alternatywy dla tradycyjnie wkładanego do kanapki sera żółtego i wędlin. Porusza zagadnienie śniadaniowych płatków kukurydzianych i mleka krowiego. Poniżej nagrania zamieściliśmy praktyczne pokazy kulinarne zdrowych propozycji śniadaniowych dla uczniów. Więcej przepisów w zakładce Przepisy.
Podagrycznik pospolity 🌿🌿 należy do rodziny selerowatych. W średniowiecznej Polsce sprzedawano jako warzywo na targowiskach. Dziś niektórzy chcieliby wykorzystać go np. do sałatki, ale nie mają pewności, czy zerwą właściwą roślinę, bowiem podagrycznik można pomylić z innymi chwastami. O ile podagrycznik jest chwastem jadalnym, podobnie wyglądają pewne chwasty niejadalne. Myślę, że nabrałam już wprawy w temacie i chcę przekazać podstawowych osiem wskazówek, które upewnią was, że zerwaliście na pewno podagrycznik. Roślina na rozgałęzione kłącze. Listki są pikowane. Podagrycznik posiada trzy grupy liści na łodyżce. Grupa górna ma trzy listki, dwie grupy dolne mają po dwa listki (zwłaszcza młode rośliny), ale mogą mieć także po trzy. Listki nie są ze sobą połączone. Łodyżka nie ma włosków, jest naga. Łodyżka na całej długości ma charakterystyczne wyżłobienie (rowek). Przekrój łodyżki jest trójkątny. Przecięta łodyżka ma charakterystyczny zapach. W zielu podagrycznika w...
Komentarze
Prześlij komentarz
Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".