Podagrycznik pospolity 🌿🌿 należy do rodziny selerowatych. W średniowiecznej Polsce sprzedawano jako warzywo na targowiskach. Dziś niektórzy chcieliby wykorzystać go np. do sałatki, ale nie mają pewności, czy zerwą właściwą roślinę, bowiem podagrycznik można pomylić z innymi chwastami. O ile podagrycznik jest chwastem jadalnym, podobnie wyglądają pewne chwasty niejadalne. Myślę, że nabrałam już wprawy w temacie i chcę przekazać podstawowych osiem wskazówek, które upewnią was, że zerwaliście na pewno podagrycznik. Roślina na rozgałęzione kłącze. Listki są pikowane. Podagrycznik posiada trzy grupy liści na łodyżce. Grupa górna ma trzy listki, dwie grupy dolne mają po dwa listki (zwłaszcza młode rośliny), ale mogą mieć także po trzy. Listki nie są ze sobą połączone. Łodyżka nie ma włosków, jest naga. Łodyżka na całej długości ma charakterystyczne wyżłobienie (rowek). Przekrój łodyżki jest trójkątny. Przecięta łodyżka ma charakterystyczny zapach. W zielu podagrycznika w...
Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia – Sięgnij Po Zdrowie
The Union of Concerned Scientists szacuje, że rocznie podaje się trzodzie w pożywieniu około 11 340 TON antybiotyków. To stanowi około 70 procent całej produkcji antybiotyków w USA.
OdpowiedzUsuńW 2002 roku bakterie z odpornością na przynajmniej jeden rodzaj antybiotyków znaleziono przeciętnie w 61 procentach mięsa z kurczaków i w 100 procentach mielonego mięsa indyka - za dr Roman Pawlak w " W obronie wegetarianizmu".
jak widać nawet jeśli nie bierzesz antybiotyków...a jesz dużo mięsa ten problem dotyczy także ciebie...ech jak żyć jak się lubi mięso :)
OdpowiedzUsuń