środa, 3 stycznia 2018

Pasożyty – realne zagrożenie

Wydawałoby się, że w połowie XX wieku problem chorób pasożytniczych został rozwiązany. Jednakże pomimo poprawienia warunków sanitarnych oraz coraz lepszych sposobów zwalczania pasożytów, obserwuje się ponowny nawrót problemów związanych z pasożytami człowieka.

W ludzkim organizmie może przebywać ponad 300 gatunków pasożytów. Wbrew obiegowym poglądom, że pasożyty żyją głównie w naszych jelitach, faktycznie można je odkryć w każdej części naszego ciała. Pasożyty żyją w skórze, na włosach, w płucach, mięśniach, stawach, wątrobie, przełyku, krwi, oczach, a także w mózgu.

Spotkaniu towarzyszyć będzie konkurs i poczęstunek.

Prelegent: Agata Radosh
Kiedy: 9 stycznia 2018 r.
Godzina: 18.00
Miejsce: MOKSiR w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 4
Organizator: Klub Zdrowia ChSCh w Chrzanowie
Współorganizator: Urząd Miejski w Chrzanowie
Wstęp bezpłatny

Agata Radosh – promotor zdrowia, specjalista ds. żywienia, pedagog, autorka książki pt. "Sięgnij po zdrowie 1", prezes Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij Po Zdrowie.

3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawe spotkanie, muszę się zastanowić czy się nie wybrać bo nie mam aż tak daleko.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ogólnie o pasożytach nie mówi się zbyt wiele. Wydaje mi się że czasami takie zagrożenie nie istnieje w ogólnej świadomości. Grypki to każdy się obawia ale że gdzieś może czyhać pasożyt który posieje większe spustoszenie w organizmie już nie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dokładnie , często pomijany temat, a to jest realne zagrożenie dla ludzi..

    OdpowiedzUsuń

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".