wtorek, 9 sierpnia 2016

Zespół Tourette'a

Nagranie wykładu dr. n. med. Krzysztofa Wierzbickiego pt. "Zespół Tourette'a", który został przedstawiony podczas spotkania Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij Po Zdrowie w maju 2016 roku w Poznaniu.

Dr n. med. Krzysztof Wierzbicki jest lekarzem neurologiem. Ukończył w 2004 roku Śląską Akademię Medyczną (obecnie Uniwersytet Medyczny) w Katowicach. Od 11 lat pracuje w Szpitalu Śląskim w Cieszynie w Oddziale Neurologii i Poradni Neurologicznej.Nagranie wykładu Agnieszki Małek, pt. "Chory z Syndromem Tourette'a w rodzinie i szkole", który został przedstawiony podczas spotkania Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij Po Zdrowie w maju 2016 roku w Poznaniu.

Mgr Agnieszka Małek jest pedagogiem, wykładowcą w AWFiS w Gdańsku, terapeutą dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju, ADHD oraz tikami, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a.

2 komentarze:

  1. Jak Was lubię, to dziwię się, że daliście się Państwo nabrać na te syndromy. Myślałam, ze macie zdroworozsądkowe podejście do życia!

    OdpowiedzUsuń
  2. Po co prowadzić psychoterapie w zakresie ww zespołu, skoro mija on przed ukończeniem 18. roku życia?

    Jestem przekonana, że gdyby zlikwidowano obowiązek szkolny czyli konieczność przesiadywania wszystkich bez wyjątku dzieci w szkole do 18. roku życia, to zniknęłyby wszystkie wspominane tutaj zespoły chorobowe (Tourette'a, ADHD, dysleksja, dysgrafia itd, itp).

    OdpowiedzUsuń

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".