czwartek, 7 kwietnia 2016

Stop dla otyłości!

Ludzie otyli zależni są od bodźców zewnętrznych, które zachęcają do jedzenia oraz niewrażliwi na sygnały pochodzące z wewnątrz, które nakazują przestać jeść. 

Otyłość jest przypadłością aż nazbyt pospolitą. To choroba społeczna społeczeństwa dostatku, która prowadzi do poważnych następstw fizjologicznych. Jest faktem, że więcej ludzi umiera wskutek stanów chorobowych związanych z nadmierną wagą ciała niż wskutek jakiegokolwiek nałogu, włączają w to alkoholizm, palenie papierosów i narkomanię. Lecz konsekwencje otyłości mają charakter nie tylko fizjologiczny, ale także psychologicznych. Otyłe dziecko jest wyśmiewane wśród towarzyszy zabaw, grube nastolatki są ignorowane przez rówieśników, a otyli dorośli usiłują desperacko ukryć, zatuszować swą masę, aby nie robić z siebie widowiska, albo też po prostu udają, że są zadowoleni ze swojej otyłości.

W życiu człowieka istnieją okresy krytyczne, w których odkładanie się tłuszczu jest najbardziej prawdopodobne. Występują one około dziewiątego miesiąca życia, następnie między szóstym a dziesiątym rokiem życia i wreszcie pod koniec okresu dorastania. Ograniczenie ilości przyjmowanego pokarmu i nie opróżnianie talerzy do czysta, zwłaszcza w podanych wyżej okresach odkładania tłuszczu, może dopomóc w zapobieżeniu otyłości.

Opr.
siegnijpozdrowie.org

1 komentarz:

  1. Otyłość to efekt braku dyscypliny i złego wychowania !

    OdpowiedzUsuń

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".