poniedziałek, 13 października 2014

Biblia a dieta – czyli jak było na początku

Kreacjonizm zakłada, że świat został stworzony przez Boga z nicości. W szóstym dniu tygodnia stwarzania, uczyniony został człowiek, któremu Bóg - Stworzyciel wskazał na pokarm jaki ma spożywać. „Potem rzekł Bóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem! ...I tak się stało" (Rdz 1,29-30).

W pewnym momencie historii świata Bóg jednak zezwolił na jedzenie mięsa. Co wpłynęło na taką decyzję? Czy Bóg dał przyzwolenie na jedzenie każdego rodzaju mięsa? Jak spożywanie mięsa wpłynęło na długość życia naszych przodków? Czy w XXI wieku życie człowieka zależne jest od konsumpcji mięsa? Jaką dietę będą mieli mieszkańcy Nowej Ziemi?

Więcej na temat diety bohaterów biblijnych dowiedzą się Państwo podczas najbliższego wykładu Agaty Radosh. Wykład będzie kontynuacją cyklu Biblia a zdrowie, a odbędzie się 26 października o godz 18. przy Zeylanda 11 w Poznaniu.

Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij po zdrowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".