sobota, 24 maja 2014

Relacja z pierwszego spotkania Klub Zdrowia w Poznaniu


Za nami pierwsze spotkanie Klubu Zdrowia - nowej inicjatywy Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij po zdrowie. Ogromnie cieszymy się, że w ponad 19-osobowej grupie mogliśmy wspólnie dyskutować i degustować zdrową żywność! Każdy z nas wniósł do dyskusji coś wartościowego - od specjalistycznej wiedzy z technologii żywienia, przez osobiste historie i doświadczenie, po odrobinę humoru :-). Bodźcem do zainicjowania spotkań było dostrzeżenie potrzeby, jaką jest dzielenia się doświadczeniem pasjonatów i praktyków zdrowego stylu życia.

Podczas spotkania mieliśmy okazję rozmawiać o tajnikach zdrowego odżywiania. Podzieliliśmy się nie tylko swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami, ale równie obawami i “nieudanymi próbami” w zakresie odżywiania. Przyjrzeliśmy się wegetariańskiej piramidzie zdrowego odżywiania; dowiedzieliśmy się m.in. jak domowymi sposobami usunąć z powierzchni warzyw pestycydy oraz jak przygotować sycące i zdrowe śniadanie.

Dyskusję zakończył pokaz wykonania pasty z tofu i suszonych pomidorów oraz degustacja z konkursem na odgadnięcie wyjątkowego składnika w zaserwowanym przez Panią Agatę - Prezes Stowarzyszenia - chlebie (a tym tajemniczym składnikiem była kasza gryczana!).

Kolejne spotkanie Klubu Zdrowia już 10 czerwca o 18:30. Zapraszamy serdecznie!
Do zobaczenia!

Agata Panasewicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".