czwartek, 17 kwietnia 2014

Wstrzemięźliwość na co dzień

Zapraszamy dnia 27 kwietnia na kolejny wykład z serii "Biblia a zdrowie". Tym razem poznamy prawa zdrowia, które skupiają się wokół wstrzemięźliwości.

Szeroko rozumiana wstrzemięźliwość, o której mówili już starożytni, każe zachować całkowitą abstynencję od używek - alkoholu, tytoniu i napojów kofeinowych, takich jak herbata, kawa czy cola. Zaleca roztropność w dysponowaniu pieniędzmi, w tym staranne wybieranie produktów żywieniowych oraz regularność w spożywaniu posiłków. Ponadto wskazuje na zrównoważenie pracy i wypoczynku, pracy fizycznej i umysłowej. Zdrowy styl życia wymaga mówienia "nie" dla rzeczy złych, a umiejętne korzystanie z rzeczy dobrych; wymaga używaniu rozumu dla panowania nad własnymi instynktami i potrzebami. Nie przez przypadek umiarkowanie jest jedną z czterech cnót kardynalnych w chrześcijaństwie.

Wykład Agaty Radosh pt.: "Wstrzemięźliwość na co dzień" rozpocznie sie o godz. 18. Poznań, ul. Zeylanda 11. Wstęp wolny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".