niedziela, 12 stycznia 2014

Ból kręgosłupa – przyczyny, leczenie i zapobieganie

Ból pleców jest jedną z najpowszechniej występujących przypadłości. Istnieje szereg czynników, które sprzyjają bólom kręgosłupa. Należą do nich m.in.: otyłość, brak aktywności fizycznej, narażenie zawodowe, depresja oraz inne uwarunkowania psychologiczne. Czynniki psychologiczne (depresja, lęk, stres itp.) dominują nad predyspozycjami fizycznymi.

Więcej o przyczynach, a także o leczeniu i zapobieganiu bólom kręgosłupa dowiedzą się Państwo podczas wykładu mgr Agnieszki Świerczak. który odbędzie się 18 stycznia 2014 r. o godz. 18. przy ul. Zeylanda 11 w Poznaniu. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Agnieszka Świerczak ukończyła AWF Poznaniu (kierunek rehabilitacja ruchowa) oraz Uniwersytet im. Fryderyka II w Neapolu, wydział chirurgii i medycyny (kierunek fizjoterapia). Jest dyplomowanym osteopatą w A.T. Still Academy Italia (6-letnie studia podyplomowe). Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej oraz osteopatii w systemie ambulatoryjnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".