poniedziałek, 1 lipca 2013

Diety wegetariańskie w żywieniu człowieka

Przedstawiamy prezentację multimedialną użytą podczas wykładu prof. dr. hab. Wojciecha Chalcarza i dr Sylwii Merkiel (Zakład Żywności i Żywienia Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu), pt: "Diety wegetariańskie w żywieniu człowieka".

Wykład, który odbył się 15 czerwca 2013 r. w Poznaniu, poruszał m.in. zagadnienie zalet diet wegetariańskich, zagrożeń zdrowotnych i sposobów ich przeciwdziałania, zasad bilansowania, a także przydatności diet wegetariańskich w sporcie."Choć ludzie jedzą mięso, z natury nie jesteśmy mięsożerni. Mięso zwierząt zawierające cholesterol i tłuszcze nasycone nigdy nie powinno znaleźć się w diecie człowieka, naturalnego roślinożercy. Zabijając zwierzęta w celach spożywczych, zabijamy więc samych siebie".
Dr WC Roberts
redaktor naczelny
American Journal of Cardiology
"Potem rzekł Bóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem!".
Księga Rodzaju 1, 29
Dzisiejsze badania naukowe dowodzą, że dieta jaką pierwotnie wybrał dla człowieka Bóg - Stworzyciel, jest dietą sprzyjającą zdrowiu i długowieczności. Bóg jest godny zaufania. Warto iść drogą posłuszeństwa Jego zaleceniom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".