wtorek, 10 kwietnia 2012

O niebezpiecznych tłuszczach trans w pożywieniu - wykład w Słupcy

Dzisiejsze społeczeństwo świadome już jest niebezpieczeństw jakie niesie ze sobą spożywanie tłuszczu zwierzęcego.Jednak o tzw. tłuszczach trans wiemy ciągle za mało. Istnieją liczne doniesienia naukowe wskazujące na fakt, że częste spożywanie tłuszczów o konfiguracji trans, ma zdecydowanie negatywny wpływ na zdrowie. U kobiet spożywających kwasy tłuszczowe typu trans, ryzyko zachorowania na raka piersi jest prawie dwukrotnie wyższe niż u pozostałych. Te niebezpieczne tłuszcze powodują wzrost stężenia w osoczu krwi tzw. "złego" cholesterolu (LDL), w ten sposób przyczyniając się do wzrostu ryzyka wystąpienia choroby miażdżycowej.

W wielu krajach wprowadzono obowiązek oznaczania przez producenta na wszelkich produktach spożywczych informacji o zawartości ilościowej tłuszczów trans jaki w nich występuje. Pierwszym krajem, który wprowadził zakaz sprzedaży przetworzonych produktów spożywczych ze zwiększonym w stosunku do naturalnego stężeniem trans tłuszczów była Dania. A jak to jest w Polsce?

Podczas wykładu Agaty Radosh ze Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia dowiedzą się Państwo m.in. w jakich produktach można spotkać niebezpieczne tłuszcze trans oraz jak ich unikać w diecie.

Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Słupcy/k. Konina, przy ulicy Traugutta 5. Po spotkaniu będzie miała miejsce degustacja. Wstęp wolny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".