sobota, 1 października 2011

Wystawa Expo Zdrowie w Koninie

Z inicjatywy Urzędu Miasta Konina, 24 września mieszkańcy Konina wzięli udział w wystawie na temat zdrowia o nazwie Expo Zdrowie, która była częścią programu na zakończenie lata pod hasłem "Zdrowie to podstawa".

Organizatorem przedsięwzięcia była konińska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, która do pomocy przy realizacji programu zaprosiła członków i wolontariuszy Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia z Poznania.

Expo Zdowie powstało z myślą o tych, którzy dotknięci zostali chorobami cywilizacyjnymi. Promuje ono osiem podstawowych zasad zdrowego trybu życia. Są nimi: dieta, ćwiczenia fizyczne, woda, słońce, powietrze, wstrzemięźliwość, odpoczynek i zaufanie. Podczas trwania wystawy uczestnicy biorą udział w badaniach oceniających stan ich zdrowia, zdobywają aktualną wiedzę medyczną, korzystają z porad zdrowotnych i przygotowanej degustacji zdrowych potraw.

Ocenia się, że wprowadzenie w życie zasad promowanych przez Expo Zdrowie może zmniejszyć o 60-70% przypadki zachorowań na miażdżycę czy raka. W dzisiejszym czasie, gdy placówki zdrowia publicznego mają ograniczone fundusze na edukację zdrowotną, nie wielu lekarzy akcentuje rolę profilaktyki i motywuje do zmiany stylu życia. Dlatego Expo Zdrowie spotyka się z miłym przyjęciem w różnych miastach Polski. W przyszłym roku planuje się, aby Expo Zdrowie odbyło się także w Poznaniu.

Wystawę zakończył wykład multimedialny Agaty Radosh na temat roli profilaktyki w zapobieganiu chorobom. Z konińskiej wystawy skorzystało ponad 200 osób.

Zobacz fotorelację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze publikowane są po zatwierdzeniu. Jeżeli szukasz swojego komentarza lub odpowiedzi na niego, sprawdź czy wszystkie są wczytane - użyj polecenia "Wczytaj więcej".